21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ ۰۹:۴۹:۵۲
کد مطلب:  1707625
دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد:
20 مهرماه، زمان برگزاری آزمون مجازی جامع جبرانی گروه های اول و دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش

دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون مجازی جامع جبرانی جاماندگان گروه اول و دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش، در روز سه شنبه 20 مهر ماه جاری خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در راستای برگزاری آزمون های مجازی مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش شامل معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان پیش دبستان و خرید خدمات آموزشی فعال در آموزش و پرورش به منظور تبدیل وضعیت و استخدام در این دستگاه، آزمون مجازی جبرانی جاماندگان گروه اول و افراد قبول نشده گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف آن وزارت، روز سه شنبه 20 مهر ماه جاری برگزار خواهد شد.

 بر اساس این گزارش، به منظور اجرای دستور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در راستای مساعدت به تمام افرادی که بنا به دلایل مختلف در آزمون های برگزار شده ماه های مرداد و شهریور موفق به کسب حد نصاب نمره لازم نشده اند، آزمون جبرانی 20 مهر برگزار خواهد شد تا آزمون دهندگان بتوانند با کسب 650 نمره از سه مؤلفه کارآموزی و فرهنگی مشتمل بر دروس هفتگانه و همچنین بخش کتبی آزمون جامع، گواهی صلاحیت حرفه ای را دریافت کنند.

بر این اساس، این آزمون، برای جاماندگان گروه نخست شرکت کننده در آزمون مرداد ماه، آخرین مهلت برای تلاش به منظور کسب موفقیت است و افرادی هم که در آزمون برگزار شده شهریورماه، به عنوان گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف، کارنامه قبولی در آزمون را دریافت نکرده اند، به عنوان نخستین مرحله شرکت مجدد در آزمون می توانند برای کسب حد نصاب نمره تلاش کنند.

در این گزارش آمده است؛ در صورت موفق نبودن مشمولان گروه دوم شرکت کننده در آزمون جبرانی مهرماه جاری برای کسب نمره قبولی، این افراد می توانند همراه با گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش برای بار دوم و به عنوان آخرین مرحله در آزمون جامع شرکت کنند.

همچنین، زمان برگزاری آزمون جامع گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش، 10 روز پس از پایان آزمون های پودمان دوم مشمولان است و تنها افرادی مجاز به شرکت در آزمون جامع هستند که نمرات کامل کارآموزی و 7 درس مؤلفه فرهنگی را کسب کرده باشند.

شایان ذکر است؛ دانشگاه فرهنگیان در قبال افرادی که پس از سه مرتبه شرکت در آزمون های اصلی و جبرانی جامع، نمره قبولی در آزمون را کسب نکنند عهده دار هیچ گونه مسئولیت نبوده و تعیین تکلیف این افراد توسط وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید :