21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ ۰۹:۰۴:۴۵
کد مطلب:  1707433
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام و مقامات محلی
گرامیداشت یاد و خاطره شهداء ، رزمندگان و ایثارگران فرهنگی

درراستای کنگره ملی سرداران و3۰۰۰ شهید استان ایلام ، یادواره 19شهیدفرهنگی شهرستان ایلام و مراسم تجلیل نمادین از رزمندگان وایثارگران فرهنگی در کانون فرهنگی تربیتی حضرت زهرا (س) ایلام برگزار شد.

به گزارش اداره امورشاهد و ایثارگران  آموزش و پرورش استان ایلام ، در این مراسم که با حضور کرمخانی معاون سیاسی سپاه قدس، مهردادی مدیر کل  آموزش و پرورش استان ایلام، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان ومسئولین کمیته های برگزاری کنگره ملی سرداران و3۰۰۰ شهید استان ایلام برگزار شد مهردادی مدیر کل  آموزش و پرورش استان ایلام ، معرفی و شناساندن سیره شهدا به جامعه و نسل امروز را از اهداف برگزاری کنگره ملی سرداران و3۰۰۰ شهید استان ایلام برشمرد وگفت: آموزش و پرورش وظیفه دارد با گرامیداشت نام و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی زمینه ایجاد ارتباط معنوی بین نسلی که حادثه پرافتخار دفاع مقدس را رقم زدند با نسل امروز و فردای انقلاب اسلامی را فراهم کند.

وی افزود: برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نسل جوان، خاطرات رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس باید جمع‌آوری و منتشر شود.

در پایان این مراسم از هشت نفر از رزمندگان وایثارگران فرهنگی دوران دفاع مقدس ،به نمایندگی از ایثارگران، جانبازان و رزمندگان فرهنگی سراسر استان تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :