21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ ۰۷:۵۲:۰۶
کد مطلب:  1707189
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
ساماندهی 107 روحانی در مدارس طرح امین شهرستان‌های استان تهران

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: با هماهنگی حوزه علمیه استان تهران 107 روحانی در قالب طرح مدارس امین در 17 شهرستان استان تهران ساماندهی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی گفت: روحانیون امین می‌توانند بازوی توانمندی برای مدارس به منظور تقویت برنامه‌های دینی و فرهنگی مدارس در راستای تبلیغ دین و انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی باشند.

وی افزود: شرح وظایف روحانیون امین در 19 بند توسط حوزه علمیه مشخص شده که از آن جمله می‌توان به؛ برپایی نماز جماعت، فعالیت‌های قرآنی، برگزاری صبحگاه، برگزاری هیئت‌های مذهبی، پاسخ به شبهات و سوالات دانش‌آموزان،تولید محتوا، جلسات آموزشی اولیاء و دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد.

هاشمی با اشاره به تعامل خوب آموزش و پرورش با حوزه‌های علمیه، گفت: مصوبات ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه علمیه با حضور روحانیون امین در مدارس عملیاتی‌تر می‌شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پایان افزود: مناطق می‌بایست با دعوت از روحانیون امین و مدیران مدارس، ضمن تحویل ابلاغ به طرفین، هماهنگی‌های حضور و فعالیت روحانیون در مدارس را فراهم آورند.

 

به اشتراک بگذارید :