18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۳:۵۰:۳۸
کد مطلب:  1706593
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین نواختن زنگ ملی ایثار و مقاومت:
«فرهنگ ایثار و شهادت» در رأس آموزه ها و ارزش های جامعه است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین نواختن زنگ ملی ایثار و مقاومت، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در رأس آموزه ها و ارزش های جامعه است و انتقال آن به نسل های بعد از مأموریت های آموزش و پرورش است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز، علیرضا کاظمی در آیین نواختن «زنگ ملی ایثار و مقاومت» که با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و ایثارگران در «مدرسه شاهد مباشر» منطقه

۶تهران برگزار شد، اظهار کرد: بر ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان درود می فرستیم و یاد همه شهدا، ایثارگران و رزمندگان را گرامی می داریم و یاد شهید لندی که اخیراً با نثار جان خود، خاطره «شهید فهمیده» را در دل ها زنده کرد؛ گرامی می دارم و در برابر خانواده های معزز شهدا سرتعظیم فرود می آورم.

کاظمی گفت: یکی از مهم ترین مأموریت های نظام تعلیم و تربیت انتقال فرهنگ ها و ارزش ها به نسل بعد  است.

وی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در رأس آموزه ها و ارزش های جامعه است و توسعه و تقویت فرهنگ ایثار و مقاومت، وظیفه آموزش و پرورش است.

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد:  نواختن زنگ ایثار و مقاومت،  آغاز یک حرکت بزرگ است و ما امروز با امام و شهیدان پیمان می بندیم که از هیچ تلاشی دریغ نکرده  و تمام سعی خود را در این مسیر به کار گیریم.

وی افزود: تشکل های دانش آموزی، اشاعه این فرهنگ را بالاترین وظیفه خود می دانند،  همچنین در این مسیر، ظرفیت  کتاب های درسی را باز بینی و جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت را در آن، ارتقاخواهیم داد.

کاظمی افزود: همچنین باید از ظرفیت جشنواره ها و اردوی راهیان نور برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان تکلیف آموزشی و پرورشی و انقلابی و ولایی تلقی می کنیم و امیدواریم بتوانیم این نقش را به بهترین شکل ایفا کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: ان شاءالله بتوانیم ظرفیت های موجود را  بازبینی کنیم و اثربخشی را به بهترین شکل انجام دهیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :