25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۳:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1706587
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین گرامیداشت سالروز شهادت اولین شهید فرهنگی کشور:
شهید سرتیپ شریفی راد افتخار نظام تعلیم و تربیت کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: شهید سرتیپ حبیب شریفی راد به عنوان اولین شهید فرهنگی کشور افتخار نظام تعلیم و تربیت کشور است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ کورش مودت امروز سه شنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۰ در آیین گرامیداشت سالروز شهادت؛ شهید سرتیپ حبیب شریفی، اولین شهید فرهنگی کشور بیان کرد: شهدای ۸ سال دفاع مقدس با رشادت و پایمردی در راه تحقق آرمان ها و ارزش های انقلاب گام مهمی در راستای کمک به نهضت انقلاب اسلامی کردند و البته فرهنگیان که در همه عرصه های انقلاب حضوری فعال داشته اند در این عرصه نیز پیش قدم بوده اند و مسیر شهادت و ایثار را پیمودند.


وی در ادامه با بیان اینکه خوزستان ۲ هزار و ۸۳۴ شهید دانش آموز و ۳۰۵ شهید فرهنگی را تقدیم انقلاب کرده است؛ عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت به عنوان یکی از اولویت های مجموعه تعلیم و تربیت کشور و در راستای تحقق مفاد سند تحول بنیادین است.


مودت در پایان گفت: شهید سرتیپ حبیب شریفی راد به عنوان اسوه شهادت و مقاوت و ایثار در بین فرهنگیان و نیز شهید شاخص فرهنگیان کشور است و برای مجموعه آموزش و پرورش کشور یک افتخار است.

به اشتراک بگذارید :