18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۳:۴۲:۳۳
کد مطلب:  1706579
رییس بنیاد شهید و ایثارگران در آیین نواختن زنگ ملی ایثار و مقاومت:
نواختن «زنگ ایثار و مقاومت»، معطوف کردن توجه جامعه به ارزش ها و داشته‌های خود است

رییس بنیاد شهید و ایثارگران در آیین نواختن زنگ ملی ایثار و مقاومت، گفت: نواختن زنگ ایثار و مقاومت، معطوف کردن توجه جامعه به ارزش ها و داشته‌های خود است و این پیام به نسل‌های بعد نیز باید منتقل شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، در آیین نواختن «زنگ ملی ایثار و مقاومت» که همزمان با سراسر کشور و با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در «مدرسه شاهد مباشر» منطقه ۶تهران برگزار شد، با اشاره به حرکت شجاعانه و ایثارگونه دانش آموز ایذه ای، اظهار کرد: «شهید علی لندی» این روزها الگوی نوجوانان جامعه شده است، در دوران دفاع مقدس بیشترین شهدای ما در بین اقشار مختلف در حوزه فرهنگ بود.

وی افزود:  از مجموع ۲۳۰هزار شهید دفاع مقدس، ۳۶هزارنفر از شهدا، دانش‌آموز هستند، اغلب این دانش آموزان دبیرستانی بودند و با شور و اشتیاق فراوان و به خواست و اراده خود، به جبهه ها اعزام شدند.

رییس بنیاد شهید و ایثارگران، تصریح کرد: وظیفه ماست که به موضوع جنگ و دفاع مقدس توجه داشته باشیم لذا نواختن زنگ ایثار و مقاومت، معطوف کردن توجه جامعه به ارزش ها و داشته‌های خود است و این پیام به نسل‌های بعد نیز باید انتقال یابد.

وی ادامه داد: قریب به هزار و ۳۵۰مدرسه شاهد داریم که به دستور حضرت امام (ره) در کشور شروع به فعالیت کرده بودند.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: از بین ۱۵میلیون دانش‌آموز ثبت نام شده در حدود ۸۶هزار دانش‌آموز ایثارگر داریم که ۶۴درصد از آنان، در سطح دانش آموزان ممتاز هستند.

وی افزود: در کنکور سال جاری، تعداد ۱۰۵نفر از دانش آموزان شاهد و ایثارگر، بدون احتساب سهمیه حائز رتبه های  دو رقمی شدند.

شایان ذکر است؛ در این مراسم از چند خانواده شهید تقدیر و از تمثال «شهیدعلی رضایی» شهید شاخص استان همدان، رونمایی شد.

 

به اشتراک بگذارید :