13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۳:۴۶:۱۵
کد مطلب:  1706559
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تاکید کرد:
مدارس شاهد نقش الگویی داشته باشند

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در آیین استانی نواختن زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان دخترانه شاهد خاندان قفلی آموزش و پرورش ناحیه ۷ مشهد مقدس گفت: مدارس شاهد بایستی نقش الگویی داشته باشند و ارزنده ترین دانش آموزان را تربیت نمایند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین معصومی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به ویژه دو هزار و 100 شهید دانش آموز و 124 معلم شهید استان، امام خمینی (ره) را پرورش دهنده فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) انتظارات خویش را از جوانان و نوجوانان، دانش آموزان و دانشجویان در سه واژه تهذیب، تحصیل و ورزش خلاصه نموده اند.

وی با اشاره به سه مرحله زندگی شهدا گفت: شهدادر مرحله اول در جامعه و همراه مردم زندگی می کنند، در مرحله دوم خویش را خالص و در مرحله سوم به لقاء می رسند.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با اشاره به اهتمام ویژه معلمین به امر تعلیم و تربیت دانش آموزان در ایام دفاع مقدس گفت: معلمین در ایام دفاع مقدس در جبهه های نبرد حق علیه باطل مدارس را برپا نمودند تا دانش آموزان به تحصیل خویش ادامه دهند و افرادی مفید برای جامعه خوبش گردند.

حجت الاسلام معصومی در پایان با بیان اینکه مدارس شاهد بایستی نقش الگویی داشته باشند و ارزنده ترین دانش آموزان را تربیت نمایند گفت: دانش آموزان عزیز باید ابتدا اهداف خویش را مشخص نموده برای دستیابی به آن برنامه ریزی کرده و در نهایت برای اجرایی ساختن آن برنامه ها تلاش نمایند.

به اشتراک بگذارید :