20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۳:۴۰:۰۳
کد مطلب:  1706525
نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان کمیل ناحیه یک رشت

در آخرین روز از هفته دفاع مقدس و بهار تعلیم و تربیت ، زنگ ایثار و مقاومت با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان و برخی از مسئولان استانی در مدرسه دوره دوم متوسطه کمیل به صدا درآمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، فرمانده سپاه قدس استان در این مراسم با تقدیر از علی لندی ، نوجوان ایثارگر کشورمان که با نثار جان خود به دو نفر از هم وطنان زندگی دوباره بخشید،  اظهار داشت: شهدا برای حفظ اسلام و کشور جان خود را فدا کردند و با خون خود، تعهد و وفای به عهد را نسبت به کشور امضا کردند. سردار محمد عبدالله پور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به اهمیت علم آموزی خاطرنشان کرد: برای ساخت ایرانی قدرتمند، کسب علم و مسلح شدن به علوم و فنون روز جهان ضروری است. وی تأسی از آموزه های نهضت حسینی را از جمله تکالیف راهبردی دانش آموزان دانست و گفت: ظلم ستیزی، آزادگی، اخلاق نیکو و احترام به والدین و معلمان از جمله نکات مهم در توفیق نسل آینده ساز کشور است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک رشت هم در این آیین با اشاره به نقش محوری مدارس در نشر فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با تأکید بر ساحت های 6 گانه تعلیم و تربیت به ویژه ساحت اخلاقی و عبادی نقش مقوله تربیتی در فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان چشمگیر است. بهرام صفری خاطرنشان کرد: با توجه به زیست بوم جدید آموزش و پرورش بسیاری از مفاهیم ارزشی در شبکه شاد برای آشنایی دانش آموزان طراحی و بارگذاری شده است.

در ادامه این آیین، از تمثال سید احمد سادات کیایی، از دانش آموزان شهید دوران جنگ تحمیلیِ منطقه چاف لنگرود، رونمایی شد. 

به اشتراک بگذارید :