27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۳:۲۶:۴۱
کد مطلب:  1706489
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در آیین گرامیداشت سالروز شهادت اولین شهید فرهنگی کشور:
اعطای درجه سرتیپی به شهید والامقام حبیب شریفی راد از سوی مقام معظم رهبری

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان گفت: درجه سرتیپی از سوی مقام معظم رهبری به شهید والامقام حبیب شریفی راد اعطا شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ سردار عبدالرضا حاجتی امروز سه شنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۰ در آیین گرامیداشت سالروز شهادت؛ شهید حبیب شریفی، اولین شهید فرهنگی کشور بیان کرد: شهید شریفی نخستین شهید فرهنگیان است و امروز در سالروز شهادت این شهید عزیز حضور یافتیم تا خبر اعطای درجه سرتیپ تمامی به خانواده مکرم ایشان اعلام شود


وی ادامه داد: شهید شریفی راد در کنار آموزگاری فرماندهی جنگ را در این منطقه بر عهده گرفت و بی شک  هنوز بر دلها حکومت می کند، البته  شهدای سوسنگرد و دشت آزادگان همه پیرو ولایت بودند.


سردار حاجتی با اشاره به نقش دانش آموزان و معلمان خوزستانی در دفاع مقدس؛ خاطرنشان کرد: استان خوزستان بیش از ۳ هزار دانش آموز شهید و ۳۰۵ معلم شهید تقدیم انقلاب کرده است. با وجود خسارت های جانی و مالی که بر این مردم وارد شده هیچگاه در حمایت از ارزش های امام راحل کوتاهی نکردند و هچنان پایبند انقلاب هستند‌


وی در پایان گفت: نسل امروز جنگ را به چشم ندیدند و با آن شرایط ملموس نیست و رسالت آموزش و پرورش این است که خاطرات و ارزش های جنگ را به دانش آموزان منتقل کند.

به اشتراک بگذارید :