16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۰:۲۹:۵۸
کد مطلب:  1705913
مدیر کل آموزش و پرورش استان، در مراسم زنگ ملی مقاومت؛
هر چه داریم از جانفشانی و ایثارگری های شهداست

زنگ ملی ایثار و مقاومت، همزمان با کل کشور در دبیرستان شاهد مهدیه زنجان، با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان و سایر مسئولین برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری؛ مدیر کل آموزش و پرورش استان، در مراسم زنگ ملی ایثار و مقاومت، ضمن تقدیر از برگزاری این مراسم معنوی گفت: یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دفاع مقدس را گرامی می داریم. ما هر چه داریم از جانفشانی و ایثارگری های آنان است، شهدا نیز از همین کلاس درس ها به جبهه رفتند و ایثار و مقاومت کردند. بسیاری از آنها از مقام و پست و رتبه ی علمی خود دست کشیدند و راهی جبهه ها شدند.
وی در ادامه اظهار داشت: جنگ نابرابری بر کشور تحمیل شد که تمام دنیا در مقابل ایران جنگ را آغاز کردند، اما چند عامل سبب پیروزی کشور عزیزمان شد. عامل اول رهبری امام بود که همه به فرمان امام لبیک می‌گفتند و خواسته امام را اجرا می کردند. عامل دوم معنویت بود، شب های عملیات همه به فکر شهادت بودند،
 عامل بعدی ارتباط با خدا بود که در مقابل تجهیزات به روز دشمن بود و مورد آخر که موجب پیروزی در مقابل دشمن شد؛ وحدت به معنای واقعی کلمه بود .
مظفری با اشاره به فرماندهان دوران دفاع مقدس که هر کدام فارغ از اینکه در چه شرایطی  هستند در جبهه های حق علیه باطل حاضر شدند و از کشور دفاع کردند، گفت: غواصان زنجانی خط شکن که شجاعانه سرنوشت جنگ را تغییر دادند و هویت ما به آنان وابسته است.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: کلاس ها در سطح شهر مجازی است، امیدواریم از آبان ماه یا زودتر با واکسینه شدن دانش آموزان، کلاس ها به صورت حضوری برگزار شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :