10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۰۹:۱۲:۱۰
کد مطلب:  1705771
«زنگ ملی ایثار و مقاومت» در مدارس استان کرمان نواخته شد

 زنگ ایثار و مقاومت در ششمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از جانبازان و رزمندگان، خانواده شهدا، مردم، مسئولان و دانش آموزان در مدارس سراسر استان کرمان نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم نواختن "زنگ ایثار و مقاومت‌" که به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه باقر العلوم شهر زنگی آباد برگزار شد، گفت: دفاع مقدس بود که تمام معادلات شرق و غرب را به هم ریخت و زمینه استقلال کامل همراه با اقتدار جمهوری اسلامی را در همه زمینه ها فراهم کرد. 

وی افزود: زنگ ایثار و مقاومت که امروز در همه مدارس به صدا در می‌آید صرفا یک کار نمادین نیست یک کار فرهنگی عمیق و ارزشمند است و برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن نیاز داریم به فرهنگ دفاع مقدس متمسک شویم.

اسکندری نسب خاطر نشان کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی برای یادآوری ایثارگری، فداکاری و جان‌فشانی رزمندگان و شهدای ایران اسلامی است که تقارن آن با شروع سال تحصیلی یک غنیمت فرهنگی و ارزشمند است چرا که انقلاب ما انقلابی فرهنگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی، حرکت به سمت جهاد علمی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب را به ارمغان می آورد و نشان از سال تحصیلی باکیفیت و ثمر بخش دارد.

 اسکندری نسب گفت: هفته دفاع مقدس یاد آور ایثارگری و فداکاری شهیدان والا مقامی است که فداکاری مختص آنهاست که با گذشتن از عزیزترین دارایی خود یعنی جانشان، پیروزی را به ملت ایران هدیه و حقانیت جمهوری اسلامی را در چهره تاریخ ثبت کردند.

 وی بیان کرد:  شهدای دانش آموز بهترین و موثرترین الگو برای دانش آموزان هستند و ما وظیفه داریم این ارزش ها را به نسل جوان ترویج دهیم و تبلیغ کننده این همه ارزش در گام دوم انقلاب باشیم.

بر پایه این گزارش: زنگ نمادین "ایثار و مقاومت" در ششمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور جانبازان و رزمندگان، خانواده شهدا، فرمانده سپاه ثارالله استان، مدیران کل آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدای و سیمای مرکز کرمان و جمعی از مردم، مسئولان و دانش آموزان، در دبیرستان متوسطه دوره دوم باقر العلوم زنگی آباد و همزمان در مدارس  سراسر استان کرمان نواخته شد.

به اشتراک بگذارید :