18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۰۸:۲۱:۳۱
کد مطلب:  1705675
وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی درهنرستان موسیقی دختران منطقه یازده بیان نمود
مدرسه از حساس‌ترین مکان‌ها برای هر دولتی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیأت همراه با حضور در هنرستان موسیقی دختران در منطقه یازده در آغاز سال تحصیلی جدید درباره اهمیت آموزش و اهتمام دولت به توسعه هنرستانها در مراکز همه استان ها خبر داد.
حضور من یک حرکت نمادین و نشان از احترام به معلمان، هنرمندان و هنرجویان عرصه موسیقی است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران زنگ هنرستان موسیقی دختران با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و جمعی از مسئولان به صدا در آمد.
این مراسم راس ساعت هشت صبح با پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوتی آیاتی از قرآن مجید آغاز شد.
احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ابتدای مراسم‌ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز هنرستان موسیقی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را در سال تحصیلی جدید آغاز می‌کند. حضور اسماعیلی را به جهت انتصاب ایشان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک می گویم  که سال‌ها کسوت معلمی و استادی دانشگاه را نیز بر عهده داشته اند.

وی ادامه داد: از همکاری مجتبی حسینی معاون امور هنری و علی‌اکبر صفی‌پور مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری که همکاری و لطف آن‌ها همواره شامل حال هنرستان‌های شهر تهران بوده است تشکر ویژه دارم.

مدیر کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همکاران ما در هنرستان موسیقی دختران در سال تحصیلی جدید بتوانند مانند سال‌های گذشته خدمات ارزنده ای به هنرجویان ارائه کنند.
پس از این سخنرانی، فعالیت های آموزشی و فرهنگی و ورزشی هنرستان های زیرنظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در سال تحصیلی گذشته به صورت کلیپ پخش شد.
 در ادامه مراسم؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به هنرجویان، اولیای مدرسه و دانش آموزان گفت: یکی از کارهای مهم ما در ستاد مقابله با ویروس کرونا این بود که بتوانیم در آغاز مهرماه بحث آموزش را دنبال کنیم. اتفاقات خوبی در چند روز اخیر رخ داد و با افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی و کادر آموزشی و اولیای مدرسه تلاش شد که بخشی از حوزه آموزش ما فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز کند. برنامه دولت هم این است که آموزش را به صورت مجازی و حضوری به صورت موازی ادامه دهیم تا زمانی که ایمنی کامل در جامعه ایجاد شود و طبق شیوه‌نامه‌های مصوب، روند آموزش به حالت عادی بازگردد.

وی افزود: در دنیا شاهدیم که در شرایط بحرانی اولین مکانی که تعطیل می‌شود مدرسه است و با بهبود شرایط اولین مکانی که بازگشایی می‌شود مدرسه‌ها هستند. این نشان می‌دهد که مدرسه از حساس‌ترین مکان‌ها برای هر دولتی است که در هر شرایطی آموزش را حفظ کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت بعد ارتباطی آموزش برای دانش‌آموزان بیان کرد: انتقال مطالب بخشی از فرایند آموزش است و بخش اصلی آن ارتباط برقرار کردن دانش‌آموزان با یکدیگر و جامعه است و اینکه آن‌ها را برای آینده آماده کنیم. خوشحالم که امروزه این رویکرد حتی به صورت محدود بنا به شرایط حاضر دنبال می‌شود.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش از علی لندی نوجوان ۱۵ ساله‌ای که برای نجات جان دو زن از آتش، جان باخت، یاد کرد و گفت: در روزهای گذشته یک دهه هشتادی قهرمان را از دست دادیم و در همینجا یاد و خاطر این دانش‌‌آموز قهرمان و فداکار را گرامی می‌دارم. او یاد رزمندگان و شهدای نوجوان دفاع مقدس ازجمله شهید حسین فهمیده را برای ما زنده کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به اهمیت هنرستان‌ها در دولت سیزدهم اشاره و تصریح کرد: امروز حضور من در هنرستان موسیقی دختران نشان از اهتمام ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به امر توسعه کمی و کیفی هنرآموزی در دولت سیزدهم است. حضور من یک حرکت نمادین و نشان از احترام به معلمان، هنرمندان و هنرجویان عرصه موسیقی است و زمانی که ما هم شور و شوق آموزش میان هنرجویان را می‌بینیم احساس می‌کنیم که این وظیفه بر گردن ماست که شرایط مناسبی برای آموزش آنان فراهم کنیم.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش داریم در هر  مرکز استان کشور حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه وجود داشته باشد که تمام 7 رشته انحصاری هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته باشد و امیدواریم این هنرستان‌ها در سراسر کشور توسعه پیدا کنند. اگر زمینه رشد و بروز برای استعداهای جوانان ایرانی فراهم کنیم در آینده شاهد حضور هنرمندان بزرگی در عرصه هنر کشور خواهیم بود.

در پایان این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، زنگ هنرستان موسیقی دختران را به صدا درآورد و در ادامه مراسم از هنرجویان رتبه زیر ۱۰۰ کنکور هنر ۱۴۰۰ تجلیل شد.

گفتنی است؛ هنرستان موسیقی دختران تهران وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و تحت نظارت دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری و همچنین آموزش و پرورش منطقه ۱۱ فعالیت می کند.

این هنرستان در زمان حاضر در دو رشته نوازندگی ساز ایرانی، نوازندگی ساز جهانی به آموزش هنرجویان می پردازد.

به اشتراک بگذارید :