18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۰۷:۵۱:۲۴
کد مطلب:  1705597
امانی درمراسم آغازسال تحصیلی 1401 -1400 در منطقه 10 عنوان نمود
آموزش و پرورش ما در دوران کرونا رشد کرده است

مراسم آغاز سال تحصیلی 1401 -1400 در دبیرستان دوره دوم شاهد حضرت معصومه ( س ) منطقه 10 تهران با حضور دبیرکل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش ؛ برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، مراسم آغاز سال تحصیلی 1401 – 1400 با حضور امانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ، جهان آرا رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش شهر تهران ، ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 تهران ، رباطی شهردار منطقه ، سرهنگ خدایاری رئیس پلیس راهور و مادر شهید قدرت پناه در محل دبیرستان دخترانه شاهد دوره دوم حضرت معصومه ( س ) برگزار گردید . 

 

در ابتدای این مراسم ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدعوین و تبریک سال تحصیلی جدید مقارن با اربعین حسینی خدمت معلمین فرهیخته و دانش آموزان بیان کرد : یادگیری به صورت آموزش مجازی و غیرحضوری اگر در بهترین شرایط اجرا شود 60 درصد مؤثر است و در مهر 1400 به صورت آرام و تدریجی مبتنی بر حفظ سلامت دانش آموزان بازگشایی مدارس را شاهد خواهیم بود و آموزش ترکیبی را از آبان خواهیم داشت تا یادگیری مؤثر صورت پذیرد و از همکاری و کوشش معلمین فرهیخته منطقه در شرایط شیوع ویرورس کووید 19 تقدیر و تشکر به عمل آورد .
وی افزود: سال تحصیلی 1401 – 1400 را با توجه به الگوی فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس در شرایط بیماری کووید 19 آغاز خواهیم کرد .  
سپس امانی دبیرکل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: مدرسه باز می شود یعنی پدرها و مادرانی هستند که از آسایش خودشان می گذرند و مدارس نیز که با وجود مدیران و معلمان تلاش فراوانی دارند که این چراغ روشن بماند . برای همه ما که این دوران را پشت سر می گذاریم خاطرات تلخ و شیرین باقی می ماند و مدرسه نوین مدرسه دیگری است . 
وی بیان کرد : آموزش و پرورش ما در دوران کرونا رشد کرد ،گرچه ناملایمات بیشتری داشت . امیدواریم امسال را تبدیل به تجربه جدید کنیم و با توجه به سرعت واکسیناسیون می توانیم مدرسه را هر چه سریعتر باز کنیم . آغاز سال تحصیلی جدید را به فال نیک می گیریم تا همه دانش آموزان در امنیت مدرسه را آغاز کنند . 
وی با بیان اینکه پروتکل ها و شیوه نامه هایی که به مدارس ابلاغ شده اگر رعایت بشوند فضای آرامش را در کل کشور فراهم خواهند کرد گفت: به مدیرهای مدارس؛ خانواده ها و معلمین اعتماد داریم و همه دست به دست هم میدهیم تا در یک فضای مناسب و کنترل شده بچه ها به مدرسه بیایند. و در عین حال فاصله ی اجتماعی رعایت شود. تهویه ی اتاق ها به خوبی برقرار باشد، طول زمان آموزش در کلاس را کوتاه کنیم و از همه مهمتر دانش آموزان یاد بگیرند که از ماسک استفاده کنند.
وی در پایان عنوان کرد امیدواریم که امسال سال تحصیلی خوب و رشد دهنده و خاطره انگیز و پر از موفقیت را پیش رو داشته باشیم.

شایان ذکر است امانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در بازدید از مجتمع آموزشی نصیری نیز در مورد اهداف آموزش و پرورش توضیحات کاملی ارائه نمود . 
در پایان دکلمه ای توسط دانش آموز مهسا سیفی به مناسبت آغاز مهر و تقارن آن با هفته دفاع مقدس اجرا شد و با اهدای لوح سپاس از مادر شهید بزرگوار قدرت پناه که در این مراسم حضور داشتند تقدیر به عمل آمد .   

به اشتراک بگذارید :