24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ ۱۰:۴۵:۴۶
کد مطلب:  1705101
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اهواز:
شهید لندی یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶ هزار دانش آموز شهید را زنده کرد/اقدام فداکارانه شهید لندی تجلی بالاترین شاخصه های فرهنگی یک ملت است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه شهید لندی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید فهمیده و ۳۶ هزار دانش آموز شهید؛ بیان کرد: ایثار شهید لندی در راه نجات هموطنانش تجلی بالاترین شاخصه های فرهنگی ملت ایران است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ علیرضا کاظمی؛ صبح امروز دوشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۰ در ابتدای ورود خود به اهواز و در گفتگو با روابط عمومی اظهار کرد: دانش آموز شهید لندی ادامه دهنده راه شهید فهمیده و ۳۶ هزار دانش آموز شهید ایران اسلامی بود و به تعبیر ریاست محترم جمهور یک الگوی برجسته در کشور است.


وی با تشریح هدف سفر خود به خوزستان؛ توضیح داد: به عنوان عضو کوچکی از خانواده تعلیم و تربیت کشور حامل پیام تسلیت اعضای هیات دولت به خانواده شهید لندی هستم. بی شک این شهید والامقام تجلی ارزش های والای انسانی و شاخصه های فرهنگی ملت عزیز ایران است.


کاظمی در ادامه با تاکید بر اهمیت جایگاه این شهید در بین ملت ایران؛ خاطرنشان کرد: همه ما به این دانش آموز و قهرمان ملی افتخار می کنیم. مقام معظم رهبری با موافقت بر (در حکم شهید تلقی شدن) این قهرمان  بالاترین مقام را به ایشان اعطا کردند.


سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان یادآور شد: ماموریت انتقال ارزش های یک ملت به نسل بعدی بر عهده مجموعه تعلیم و تربیت کشور است و روایت این رویداد و فداکاری این قهرمان ملی نیز می بایست به نحو احسنت به نسل بعد منتقل شود.

به اشتراک بگذارید :