26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۲۱:۵۷:۴۶
کد مطلب:  1704937
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
شهید دانش آموز"علی لندی" محصول نظام تعلیم و تربیت اسلامی است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ مراسم نمادین استانی پویش همکلاسی مهربان با اهدا بیش از ۱۰هزار بسته لوازم تحریر ، کیف و بسته های کمک آموزشی به دانش آموزان کم برخوردار استان قزوین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ، جانشین فرماندهی سپاه صاحب الامر استان و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش، سپاه و بانک ملت در محوطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ابتدای مراسم پویش همکلاسی مهربان ضمن تسلیت ارتحال عالم ربانی واسوه اخلاق و فضیلت آیت الله حسن زاده آملی گفت:ایشان از عالمای برجسته و شخصیت‌ فلسفی و دینی کشورمان بود که عمر شریف و سراسر خیر و برکتش را صرف خدمت به علم و حمایت از انقلاب اسلامی کردند.

 

وی آموزش مشارکت پذیری و فرهنگ سازی آن را به عنوان رسالت مهم آموزش و پرورش نام برد و افزودند : اگر بتوانیم فرهنگ ایثار ،گذشت و از خودگذشتگی و این‌ که بپذیریم یک مسئولیتی به دوش ما گذاشته شده را به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه کنیم، توانسته ایم به مسئولیت اجتماعی و نقش خود به شایستگی عمل نماییم.

ایشان تصریح کرد: دانش آموز ایذه‌ای شهید علی لندی با اقدام فداکارانه و ایثار جان خود سیمای نظام تعلیم و تربیت اسلامی کشور را به نمایش گذاشت، این اقدام ارزشمند آثار و برکات دفاع مقدس در محیط ذهنی دانش آموزان است که از خود در جامعه برجا گذاشته است.

حسنعلی اصغری با تقدیر از انتخاب شعار پویش همکلاسی مهربان با موضوع  کمک به دانش آموزان کم برخوردار و کم بضاعت در شروع سال تحصیلی جدید گفت: این حرکت و پویش دانش آموزی از منظر ایمانی و اخلاقی بسیار فرهنگ ساز و موجب تعلیم همبستگی ملی خواهد شد و اینکه هر بسته به نیت یک شهید نام گذاری شده اقدام ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه وجود الگوهای بی نظیری  همانند شهید حاج قاسم سلیمانی منش و روش متفاوتی را به نسل جدید آموخته؛ گفت: برای اینکه جامعه دارای مختصات و ویژگی هایی به شکل یک نظام الهی و سیاسی باشد، باید در استفاده از ظرفیت ها معنوی جامعه به درستی تدبیر کرد، تا با روش های منطقی تر و عقلانی تر بتوانیم گام هایی در فرهنگ سازی برداریم که منشأ اثرات مثبت باشد.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته و همچنین سال تحصیلی پیش رو با مسائل خاص و متفاوتی مواجه هستیم گفت: برخی از دانش آموزان در سال گذشته از تجهیزات استفاده از فضای مجازی و ابزار مناسب برخوردار نبودند، این موضوع برای متولیان نظام تعلیم و تربیت کشور بسیار ناخوشایند بود.

وی ضمن تقدیر از مشارکت سپاه صاحب الامر(عج) استان در برگزاری پویش همکلاسی مهربان اظهار داشت: با همکاری و همراهی دستگاه ها ، سازمان ها وخیرین استان در سال گذشته اتفاقات خوبی در تهیه ملزومات آموزشی برای دانش آموزان نیازمند صورت گرفت که این کمک ها در سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ همچنان ادامه خواهد داشت.

 

به اشتراک بگذارید :