18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۲۱:۰۲:۴۱
کد مطلب:  1704885
دانش آموزان، علمدارمکتب حاج قاسم ورهروان ولایتنند

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از ایثار گران فرهنگی به عنوان فرمانده میادین فرهنگی و دانش آموزان استان به عنوان علم به دوشان مکتب حاج قاسم در صیانت از حریم ولایت و تداوم نهضت سرخ حسینی یاد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، یک شنبه شب،در همایش رهروان علمدار و در شامگاه اربعین حسینی که در شهرستان زیرکوه برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت نماد اقتدار معنوی و قدرت نرم  انقلاب اسلامی در گفتمان جهانی است.

وی، ارزش‌های دفاع مقدس راقوام بخش نظام و سرچشمه تحرک جامعه دانست و یاد آور شد: یک هزارو500ایثارگر فرهنگی خراسان جنوبی یادگاران ارزشمندکربلای ایران هستند که هر کدام گنجینه ای ارزشمند از کتاب تاریخ شکوه و حماسه آفرینی لاله های سرخ این سرزمین در مسیر دفاع از حریم ولایت و عشقبازی در مکتب حسینی در سینه دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، خطاب به دانش آموزان مرزنشین شهرستان زیرکوه ادامه داد: امروز ایران خیمه گاه حسینی و رهبر معظم انقلاب، حسین زمان است؛ که علم قیام علیه یزیدیان زمان بردوش گرفته و در این میانه؛ چشم امیدش به همراهی شما جوانان و نوجوانان انقلابی در گام دوم انقلاب، و رونق بخشی به تولید در عرصه های مختلف علمی، اعتقادی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، سیاسی و از همه مهم تر بصیرتی و زدودن موانع یأس آفرین است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که شهدا کاری حسینی کردند، عنوان کرد: امروز بر ماست که در راستای زنده نگه داشتن یاد، راه و حماسه آفرینی های شهدا، زینب گونه عمل کنیم و نگذاریم که پیام عزت، عظمت و افتخار انقلاب در لابلای غبار فتنه ها و طوفان تهاجم فرهنگی گم شود.

نماینده وزیر آموزش و پرورش،در خراسان جنوبی، اضافه کرد: برای مواجهه با هر گونه شرایطی در آینده نیاز داریم ارزش ‌هایی همچون ایثار و شهادت طلبی و فداکاری را در جامعه زنده نگهداریم زیرا ما مدیون خون شهدا هستیم.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به دستان قلم شده و پیکر اربا اربای، سید الشهدای مقاومت، شهید، حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: پیام دستان قلم شده حاج قاسم صیانت از پرچم ولایت و سپردن آن به صاحب عصر است ولو این که یزدیان،در این مسیر،دست از پیکرت جدا ساخته، آتشت بزنند و اِرباً اِربایت کنند.

به گفته واقعی در مکتب حاج قاسم عقلانیت و عشق به ولایت تا آخرین نفس، حرف اول را می‌زند.

به اشتراک بگذارید :