18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۴:۴۳:۰۶
کد مطلب:  1704655
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان
زنگ مهر سوادآموزان در زندان‌های استان نواخته شد

زنگ مهر سوادآموزان زندان‌ها امروز در مراسمی نمادین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان رخشانی در این مراسم اظهار کرد: قبل از شروع سال تحصیلی توافق نامه همکاری میان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان و اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در راستای دستیابی به اهداف برنامه سوادآموزی و ریشه کنی بی سوادی در میان مددجویان زندان‌ها منعقد شد. 
وی افزود:  این توافق نامه آموزش و پرورش استان متعهد به تهیه پکیج آموزشی برای زندانیان و آموزش 950 نفر در دوره سوادآموزی، آموزش 140 نفر در دوره تحکیم و آموزش 250 نفر در دوره انتقال در زندان های استان خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: وقتی فکر و روح انسان به زینت سواد مزین شود، نوع نگاه به زندگی نیز تغییر خواهد کرد.
رخشانی ادامه داد: قانون‌مداری یکی از مهمترین نیازهای اساسی بشر برای ادامه زندگی اجتماعی است و این مهم در سایه داشتن سواد و آگاهی میسر می شود.
وی بی سوادی و کم سوادی را یکی از اصلی ترین عوامل بروز ناهنجاری های اجتماعی و وقوع جرم در جامعه دانست و افزود: انسان های باسواد ارزش و جایگاه قانون را بهتر متوجه می شوند و بر همین اساس نسبت به قانون تمکین خواهند کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :