18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۴:۴۱:۱۴
کد مطلب:  1704629
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
یکپارچه سازی سامانه‌های نرم افزاری آموزش و پرورش موجب ساماندهی مطلوب نیروی انسانی شده است

حمیدرضا رخشانی گفت: به دنبال یکپارچه سازی سامانه های نرم افزاری در آموزش و پرورش امکان ساماندهی مطلوب نیروی انسانی فراهم شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در جلسه ویدیوکنفرانس با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان اظهار کرد: یکپارچه سازی سامانه‌های نرم افزاری یکی از مهمترین اقداماتی بود که در آموزش و پرورش انجام شد و افزایش دقت و حساسیت در انجام بسیاری از امور مهم این دستگاه مانند ثبت نام مدارس، کلاس‌بندی، صدور ابلاغ نیروی انسانی و...را به همراه داشت.
وی افزود: با یکپارچه سازی سامانه‌های نرم‌افزاری و پیوندی که بین بخش‌های مختلف به وجود آمده است، از انجام بسیاری تخلفات در زمینه صدور ابلاغ معلمان جلوگیری شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: اگر چه این یکپارچه‌ سازی سامانه‌ها فرآیند ثبت نام و صدور ابلاغ ها را پیچیده تر کرد اما قطعا در آینده خروجی آن به نفع آموزش و پرورش خواهد بود. 
رخشانی گفت: سقف ثبت نام دانش آموزان، کلاس و ساعت آموزشی در سامانه سیدا براساس تفاهم نامه منعقد شده با شهرستان‌ها و مناطق مشخص شده و میزان ثبت نام انجام شده در سامانه ملاک توزیع کلاس خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: اگر شهرستانی با کمبود ساعت و کلاس مواجه است، باید از طریق مکاتبه با اداره کل این مشکل رفع گردد.
رخشانی در بخش دیگری از سخنان خود به توزیع کتب درسی در مدارس استان اشاره کرد و گفت: توزیع کتب درسی باید کاملا رایگان انجام شود و دریافت هر گونه وجه با عناوینی مانند حق بیمه یا مشارکت در هزینه های مدرسه برای تحویل کتاب به دانش آموزان ممنوع و تخلف است.

به اشتراک بگذارید :