10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1704499
اولین برنامه کاروان نماز در اولین روز سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ در دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان قزوین

روز شنبه سوم مهر ماه با حضور جمعی از مسئولان در دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان ناحیه یک قزوین ، نماز جماعت را همراه با فرهنگیان و دانش آموزان این مدرسه اقامه نمودند.

اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد : اقامه نماز به عنوان راس کارهای تربیتی در مدارس است که لازم است همه دست اندرکاران در این زمینه با بهره گیری از روش های هنرمندانه این فرضیه الهی را در مدارس اقامه نمایند.

وی تصریح کرد: نماز در بین اعمال عبادی از اثرات و ویژگی خاصی برخوردار است. و اگر بخواهیم اثرات آن را در جامعه علی الخصوص دانش آموزان ببینیم باید به ترویج اقامه نماز اهیمت بدهیم، پرداختن به این امر مهم تکلیف همه است و ما موظفیم بستر این امر مهم را با جذب نیروی انسانی توانمند ( ظرفیت حوزه های علمیه و همچنین توانمند سازی معلمان و اولیا ) فراهم نماییم.

حجه الاسلام و المسلمین سیدقریش موسوی از توانمندسازی ائمه جماعات روحانی و فرهنگی خبر دادند و اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی ستاد اقامه نماز توانمندسازی نیروهای اعزامی به مدارس می باشد. هر مقدار بتوانیم نیروها را  مجهز به دانش دینی کنیم قطعا دانش آموزان علاوه بر بهره مندی از اقامه نمازجماعت پاسخ های مناسبی را در خصوص شبهات و مسائل دینی دریافت می کنند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان حجه الاسلام کاظم گفت: اگر بخواهیم رفتار خوب و عاقلانه درجامعه مشاهده کنیم بایدبه دانستنی های دینی خودمان عمل کنیم و هر چه به آموخته های دینی توجه شود قطعا آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.   

 رحیم خانی معاون پرورشی و فرهنگی استان اظهار داشت:  در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و ایجاد  انگیزه در دانش آموزان  نمازاول (اقامه نماز جماعت در آغازین روز مدارس) وکاروان نمازباحضورمسئولین استانی و شهرستانی از ابتکارات استان می باشدو همه ساله در مدارس  اجرا می شود .

در پایان این مراسم از خانواده شهید ساوه و همچنین دانش آموزان مدال آور در لیگ علمی پایا تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :