10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۳:۵۱:۳۴
کد مطلب:  1704413
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان:
آمارها نشان می دهد که پس از تاسیس مدارس سمپاد در برخی مناطق، سطح علمی کل منطقه نیز افزایش پیدا کرده است

الهام یاوری گفت: در سال جاری تقویم اجرایی برای ادارات استانی فراهم شده است که کلیه فعالیت های سال آینده سمپاد را در اختیار آن ها قرار می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در دیدار با مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان اصفهان اظهار داشت: هیچ اتفاق خوبی در هیچ جای دنیا نخواهد افتاد مگر این که بر پایه های تعلیم و تربیت استوار باشد و هیچ فردی به درجات بالا در علم و فرهنگ و تکنولوژی نخواهد رسید مگر این که معلمان خوبی وی را حمایت کنند.

وی افزود: با نگاه جدیدی که نسبت به سمپاد وجود دارد، باید دوره جبران مافات وجود داشته باشد و ضعف ها را به تدریج برطرف کنیم. در حال حاضر آموزش و پرورش با محدودیت نیروی انسانی و بودجه مواجه است و به همین دلایل باید مشکلات را گام به گام حل کنیم.

یاوری خاطر نشان کرد: در فضای تربیتی سمپاد به شدت قائل به انتخاب هستیم و فکر می کنیم که دانش‌آموزان با توجه به خلاقیت و نیازهای خود انتخاب کنند تا به ظرفیت های خوب خود برسند. قانون جدیدی را در آیین نامه اجرایی مدارس تصویب کردیم که استفاده از منابع انسانی غیررسمی با رعایت قوانین و ضوابط مربوطه به صورت پاره وقت و تمام وقت بدون ایجاد تعهد استخدامی توسط دولت، پس از تصویب، شورای مدرسه را مجاز می کند که این قانون می تواند کمک زیادی به فعالیت های مدرسه بکند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ادامه داد: در سال جاری تقویم اجرایی برای ادارات استانی فراهم شده است که کلیه فعالیت های سال آینده سمپاد را در اختیار آن ها قرار می دهد. در این تقویم، پیشنهادات استان ها نیز مطرح می شود که در صورت قبول شدن آن ها مطابق با استاندارهای خاص، حمایت های مالی و منابع انسانی شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: در تلاش برای تدوین آیین نامه اجرایی و مالی مدارس و تصویب آن در شورای آموزش و پرورش هستیم که سعی می کنیم که حق التدریس ها و سایر قوانین را به شکل بهتری برای مدارس سمپاد مشخص کنیم. 

یاوری تاکید کرد: آمارها نشان می دهد که پس از تاسیس مدارس سمپاد در برخی مناطق، سطح علمی کل منطقه نیز افزایش پیدا کرده، نتیجه رخ دادن این تفکر، تلاش مناطق برای بهتر شدن مدارس سمپاد و روی آوردن معلمان برای داشتن تجربه جدید در مدارس سمپاد خواهد بود که باعث رشد کلی آموزش و پرورش خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :