2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۳:۰۵:۵۷
کد مطلب:  1704179
معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین کلنگ زنی ششمین آموزشگاه ویژه اتباع خارجه در فارس خبر داد:
تحصیل بیش از نیم میلیون دانش آموز افغانستانی در مدارس ایران در سال تحصیلی گذشته

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی گذشته 540 هزار دانش آموزا افغانستانی در مدارس ایران مشغول به تحصیل بوده اند که یقینا امسال این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علیرضا کمرئی در آیین کلنگ زنی آموزشگاه ویژه اتباع خارجه در مرودشت استان فارس گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران از اوایل انقلاب سبقه ی خوبی در توجه به اتباع داشته است و این کشور ملجا و پناهگاه خوبی برای کسانی بوده که شرایط زندگی در کشور خودرا  نداشته اند.
معاون آموزش متوسطه  وزیر آموزش و پرورش گفت: رسالت انسانی و اخلاقی همه ما است که هرگاه انسانی نیاز به کمک داشته باشد با تمام توان خود و با همکاری سازمان ملل به انها کمک کنیم.
کمرئی گفت: وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه ای به ساخت مدارس برای اتباع افغانستانی دارد و در این زمینه رویکردی سرعتی داشته است.


وی افزود: یک هویت مشترک بین ما و افغانستانی ها وجود دارد که دین و تاریخ مشترک ما پیوند عمیقی را بین دو کشور ایجاد کرده است.
رییس ستاد پروزه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی  تاکید ویژه بر تحت پوشش تحصیلی قرار دادن اتباع خارجی داشته اند و این باعث شد این دانش آموزان بدون هیچ فاصله ای با دانش اموزان ایرانی از امکانات و خدمات آموزشی برخوردار شوند.
کمرئی گفت: اتباع افغانستانی با تاثر از شرایط کشورشان رشد داشته اند که باید برنامه های ویژه ای برای آنان تدارک دید.


وی در پایان گفت: در ارایه فرصت های یادگیری به دانش آموزان افغانستانی بسیار خوب عمل کرده ایم و انها در کنار دانش اموزان ایرانی با یک نگاه واحد رشد و پرورش پیدا کرده اند.
گفتنی است این آموزشگاه  در زیر بنایی به مساحت یکهزار  و 675 متر مربع و  با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال  از محل مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس ساخته خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :