18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۲:۴۴:۲۰
کد مطلب:  1704089
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبر داد؛
در تمام استان های‌ کشور مدرسه ای به نام «علی لندی»؛ نوجوان ایثارگر ایذه‌ای، مزین می شود

 رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در تمام استان های‌ کشور مدرسه ای، به نام «علی لندی» نوجوان ایثارگر ایذه‌ای، مزین می شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌‌رسانی و روابط عموی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر؛ ضمن تسلیت شهادت «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای، گفت: به منظور پاسداشت ایثار و شجاعت «علی لندی»، دانش‌آموز از جان گذشته ایذه‌ای، مدارسی به نام وی در سراسر استان‌های کشور نام‌گذاری می‌شود.

وی با تمجید از رشادت و ایثار این نوجوان 15 ساله تأکید کرد: زیبنده کردن مدارس به نام زنده‌یاد «علی لندی» در واقع ادای دین به فداکاری و بزرگ‌منشی اوست، ایثار این نوجوان، درس بزرگی برای همه ماست که باید برای دیگر دانش‌آموزان تداعی و بازگو شود.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر به همت همکاران اداره نوسازی مدارس در استان خوزستان، مدرسه‌ای در روستای بلوطک شیخان، شهرستان ایذه زادگاه «علی لندی» به نام این دانش‌آموز فداکار و شجاع ساخته می‌شود که ان شاءالله تا دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

رخشانی‌مهر افزود: این مدرسه ۶کلاسه با مساحت ۸۵۰مترمربع و زیربنای ۶۲۰مترمربع در دو طبقه ساخته خواهد شد.

گفتنی است، «علی لندی» نوجوان ایذه‌ای، پس از وقوع آتش‌سوزی در منزل یکی از همسایگان، ققنوس‌وار به دل آتش می‌زند تا دو نفر از همسایگانش را که در میان شعله‌ها گرفتار بودند، نجات دهد و خود دچار سوختگی شدید می شود و چندی بعد بر اثر جراحات فراوان به دیدار معبود می شتابد.

به اشتراک بگذارید :