15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۲:۰۵:۲۷
کد مطلب:  1703965
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان:
محروم کردن دانش آموزان از آموزش حضوری، محروم شدن آن ها از یادگیری مهارت های اجتماعی و عاطفی است

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در برنامه زنده "صبح به خیر کرمان" سیمای مرکز کرمان گفت: محروم کردن دانش آموزان از آموزش حضوری، محروم شدن آن ها از یادگیری مهارت های اجتماعی و عاطفی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مهران باهری ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تعزیت اربعین حسینی گفت: زنگ بازگشایی مدارس، سوم مهر ماه 1400 در 7 هزار و 862 مدرسه با حضور مسئولان استان و شهرستان ها و مناطق نواخته شد که با  استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و خانواده ها همراه بود.

وی افزود: در استان کرمان 710 مدرسه زیر 10 نفر دانش آموز و 256 مدرسه زیر 5 نفر و 15 مدرسه با تنها یک دانش آموز داریم که این موضوع افتخاری برای آموزش و پرورش است که در دورترین و سخت گذرترین نقاط استان، پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مدرسه برافراشته می شود و آموزش و پرورش تنها نماینده دولت در آن نقاط است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ضمن تبیین اهمیت و ضرورت آموزش حضوری و آسیب های آموزش مجازی گفت: آموزش حضوری اثربخش ترین آموزش به ویژه در دوره ابتدایی است، دانش آموز به معلم به عنوان یک منجی نگاه می کند، اگر آموزش حضوری را از دانش آموز بگیریم در واقع او را از یادگیری مهارت های زندگی، اجتماعی و عاطفی محروم کرده ایم.

باهری با اشاره به جدیدترین تعریف جهانی سواد، بیان کرد: امروز سواد به معنی توانایی خواندن و نوشتن نیست بلکه به معنی دانستن برای به کار بستن، به کار بستن برای بهتر زیستن و بهتر زیستن برای با هم زیستن است.

وی گفت: در کلاس های زیر 15 نفر به ویژه در مناطق عشایری و روستایی آموزش به صورت حضوری پیگیری می شود که حدود 30 درصد مدارس  را شامل می شود و در سایر مدارس تلفیق آموزش حضوری و مجازی با توزیع بسته های یادگیری اتفاق می کند و در کل سیاست آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس، سیاست تدریجی و اقتضایی است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: واکسیناسیون دانش آموزان بالای 15 سال سن از هفته قبل آغاز شده، متقاضیان می توانند در سایت سلامت ثبت نام کنند و دانش آموزان بالای 12 سال هم با اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می توانند واکسن مقابله با کرونا را دریافت کنند.

باهری در خصوص شهریه سرویس مدارس گفت: این شهریه در صورت آموزش حضوری به صورت روزشمار و بر اساس کارکرد محاسبه می شود و لباس فرم جدید برای دانش آموزان هم اجباری نیست.

وی از خانواده ها و مسئولان خواست به آموزش و پرورش کمک کنند تا بتوانیم آموزش حضوری را به تدریج و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در مدارس داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :