9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۲:۱۹
کد مطلب:  1703837
با حضور نماینده وزارت و معین استان در بازگشایی مدارس :
 نشست ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

با حضور نماینده وزارت و معین استان در بازگشایی مدارس، نشست ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش کردستان برگزار و در این نشست گزارش اقدامات پروژه مهر ۱۴۰۰ ارائه و برنامه های آغاز سال تحصیلی مورد بررسی قرار گرفت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست صبح یکشنبه ۴ مهر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، مشاور معاون وزیر و معین استان در بازگشایی مدارس، معاونین اداره کل، مسئولین کارگروه ها و اعضای پروژه مهر استان در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد .

در ابتدای این نشست مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از اهتمام معاونین اداره کل، مسئولین و اعضای کارگروه های پروژه مهر استان، مدیران و روسای آموزش و پرورش، معاونین و دست اندرکاران بازگشایی در سطح شهرستان ها و مناطق و هم چنین تلاش شبانه روزی مدیران مدارس، عوامل اجرایی و آموزشی و کلیه فرهنگیان و دست اندرکاران امر در بازگشایی مدارس استان تشکر کرد و آغاز موفق سال تحصیلی جدید را مرهون زحمات و خدمات کلیه همکاران دانست .

وی با بیان اینکه پروژه مهر از اسفند ماه سال ۱۳۹۹ با سیاست گذاری در حوزه ساماندهی نیروی انسانی آغاز شده است، ساماندهی نیروی انسانی، ثبت نام، ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان، ساماندهی فضا و تجهیزات را از مولفه های تاثیر گذار در امر بازگشایی مدارس عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در سال های اخیر به خصوص سال جاری ، مسایل و مشکلات و دغدغه ها کمتر شده است.

قربانی هم چنین به حمایت های استاندار کردستان و مسئولین استان از برنامه های آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و گفت: در سطح استان پشتیبانی های خوبی صورت گرفته است که حاصل آن کسب نتایج و موفقیت در حوزه های مختلف است .

فضلی مشاور معاون وزیر و معین استان کردستان در بازگشایی مدارس نیز در این نشست با تشکر اهتمام مدیر کل آموزش و پرورش استان و معاونین و تیم استان،  انسجام و اقدمات تیمی، حضور مسئولین طراز اول استان در برنامه های آغاز سال تحصیلی جدید را نشانگر حمایت آنان دانست که جلوه های آن در مراسم نمادین بازگشایی مشاهده شد .

 وی بر اساس گزارش اقدامات ارائه شده و بررسی امور،  فعالیت آموزش و پرورش استان در پیگیری روند برنامه های پروژه مهر و بازگشایی مدارس را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید، کار اصلی شروع شده است و ادامه این فرایند خیلی مهم است .

 رخساره فضلی اطلاعات مندرج در سامانه های پروژه مهر و گزارش معین استان را عوامل تعیین کننده در تعیین درجه و رتبه استان ها در نحوه و کیفیت اجرای  پروژه مهر عنوان کرد و بر بارگذاری کامل اطلاعات در سامانه های مرتبط و هم چنین سنجش نو آموزان پیش دبستانی و نوبت دهی انجام کار تاکید کرد. 

وی در بخش پایانی سخنان خود از مدیر کل آموزش و پرورش استان و دست اندرکاران امر خواست، مهدهای کودک را در دستور کار قرار دهند و با توجه احاله وظایف این بخش به آموزش و پرورش و در کمیته انتقال، فعالیت های لازم در مدت گذار پیگیری شود .

مهدی نامدار معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان در این نشست، گزارشی از اقدامات دبیر خانه پروژه های مهر ۱۴۰۰، فعالیت کارگروه های هفتگانه، به ویژه اقدمات صورت گرفته در راستای ثبت نام دانش آموزان، ثبت سفارش و توزیع کتابهای درسی، سازماندهی نیروی انسانی، صدور ابلاغ، ساماندهی فضای و تجهیز و برنامه های بازگشایی و آغاز سال تحصیلی جدید ارائه کرد .

گفتنی است در حاشیه این نشست، نمایشگاهی از محتوای آموزشی تولید شده توسط معاونت های و حوزه های مختلف شامل فیلم های تدریس، بسته های آموزشی و درس نامه و ... برپا شده بود که ناظر وزارتی پروژه مهر از آن بازدید و معاون آموزش ابتدایی استان، گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای تهیه و تولید محتوا را ارائه کرد.  

به اشتراک بگذارید :