18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۱:۴۵
کد مطلب:  1703809
با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان:
چهارمین نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی تخصصی حوزه سوادآموزی برگزار شد

با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان، چهارمین نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی تخصصی حوزه سوادآموزی استان با حضور دست اندرکاران حوزه سوادآموزی استان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در ابتدای این نشست رمضان یوسفی معاون سوادآموزی استان به بیان برنامه ها و اهداف حوزه سوادآموزی پرداخت و تاکید کرد که توجه به ارباب رجوع و خدمت به مردم در اولویت کاری همکاران حوزه سوادآموزی باشد.

وی سپس در مورد وضعیت کلاس گذاری شهرستان ها و مناطق سخن به میان آورد و گفت: متاسفانه وضعیت کلاسگذاری در دوره سوادآموزی روند مناسبی  ندارد و این در حالی است که اولویت کار این حوزه سوادآموزی است و از همکاران خواستند که توجه ویژه ای به جاری شدن کلاس های سوادآموزی داشته باشند و از شهرستان ها و مناطق مرتب پوشش حجم پیگیری شود.

یوسفی شرط جاری نمودن کلاس های دوره انتقال برای هر آموزش دهنده را داشتن یک کلاس 5 نفره دوره سوادآموزی عنوان کرد .

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود بحث نظارت را مطرح نمود و پیشرفت هر سازمان و نهاد را در نظارت و پیگیری مکرر امور محوله دانست و در این راستا از روسای ادارات سوادآموزی و سنجش خواست که هر روز امورات مربوط به 2 شهرستان را مورد نظارت و پیگیری قرار دهند.

یوسفی در ادامه جلسه به همکاران یادآوری نمود که در مکاتبات اداری حساسیت ویژه ای داشته باشند و چندین بار نامه ها را کنترل و ویرایش نمایند تا پیام ما به نحو مطلوب به دست مخاطب برسد.

ویسی رئیس اداره سنجش نیز در این جلسه آماری از وضعیت امتحانات حوزه ارائه نمود و گفت: در دوره سوادآموزی 3257 نفر شرکت کننده داشتیم که 56% آنها قبول شده اند، در دوره انتقال 2721 نفر شرکت کننده با 66.66% قبولی و در دوره تحکیم نیز 1979 نفر شرکت کننده با 50 % قبولی که در کل آمار خوبی برای استان می باشد.

ویسی همچنین به آزمون استخدامی مرداد ماه اشاره ای داشت و گفت: در طی این دو سال که دو بار آزمون برگزار گردید؛ از 766 نفر واجد شرایط استان که همه انان نیز در سامانه تحت وب سوادآموزی فعال شده اند 620 نفر در آزمون نمره قبولی کسب کرده اند که بسیار جای خوشحالی است.

غلامی رئیس اداره سوادآموزی نیز در این جلسه آماری از وضعیت کلاسگذاری در سطح استان ارائه نمود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت سواد در ندامتگاه های استان گفت: باید توجه ویژه ای به این قشر از جامعه داشته باشیم و مراکز یادگیری را در ندامتگاه ها افزایش دهیم و این امر با ارتباط بیشتر با زندان های سطح استان میسر خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :