13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۶:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1703789
استاندار قم در آیین سال تحصیلی جدید:
تلاش مدیران برای فراهم شدن فرصت آموزش حضوری

استاندار قم با اشاره به اهمیت تمهید شرایط برای بازگشایی حضوری مدارس، از اولویت آموزش مهارت محور و کاربردی در مدارس سخن گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان  قم،  استاندار قم در این مراسم که در هنرستان ماندگار قدس برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه در دوران کرونا از طریق ارائه نرم افزارهایی مانند شاد مشکلات آموزشی دانش آموزان تا حدودی جبران شد، اظهار کرد: با این وجود آموزش مجازی نمی تواند همه ی نیازهای آموزشی و پرورشی را محقق کند.

استاندار قم افزود: چون آموزش حضوری ضروری است، دنبال شرایطی هستیم که این امکان را فراهم کنیم، و برای این منظور نیز تاکید شده که در اِعمال و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نهایت دقت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه توسعه امر واکسیناسیون به صورت عمومی و گسترده و با جدیت در استان دنبال می‌شود، یادآور شد: شرط سِنی از شرایط واکسیناسیون حذف شده و همه اقشار بالای 18 سال جامعه می‌توانند واکسن دریافت کنند.

وی اضافه کرد: بایستی زمینه واکسینه کردن دانش آموزان بالای 12 سال را هم برای آموزش حضوری فراهم نمائیم.

سرمست در ادامه با بیان اینکه شیوه آموزش فعلا غیرحضوری است ادامه داد: تمام تلاش‌ها بر این است تا آموزش حضوری را هر چه سریع‌تر آغاز کنیم، و با انجام واکسیناسیون، خانواده‌ها و والدین فرزندان خود را با خیال آسوده به کلاس درس بفرستند.

وی افزود: در کنار بحث سلامت دانش‌آموزان که بسیار اهمیت دارد، به دنبال ارتقاء کیفیت آموزش و استمرار آموزش‌های حضوری نیز هستیم و این‌ها هدف‌هایی است که در کوتاه مدت به آنها خواهیم رسید.

به اشتراک بگذارید :