13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۶:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1703681
مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در حاشیه آغاز سال تحصیلی جدید؛
هیچ روشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری باشد

مدیرل آموزش و پرورش استان قم گفت: تمام سعی و تلاش ما این است که آموزش حضوری را برای دانش‌آموزان عرضه کنیم، چرا که هیچ روشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری باشد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، حمید رضا شیخ‌الاسلام  امروز صبح در حاشیه آیین  آغاز سال تحصیلی جدید گفت: از امروز به صورت غیرحضوری و در فضای مجازی کلاس‌ها را شروع می‌کنیم، ولی در روستاها و مناطقی که تعداد دانش‌آموزان هر کلاس کمتر از ۱۵ تَن است، به صورت حضوری آموزش خواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش قم گفت: با تلاش‌هایی که دولت در موضوع واکسیناسیون انجام می‌دهد، دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال را در کوتاهترین زمان ممکن واکسینه خواهیم کرد، تا با رضایت والدین و همچنین دانش‌آموزانی که تمایل به حضور در کلاس را دارند، بتوانیم فضایی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای تشکیل کلاس‌هایی به تعداد حداکثر ۱۵ تَن مهیا کنیم، و منتظر مصوبه‌های ستادهای استانی و ملی کرونا باشیم.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما این است که آموزش حضوری را برای دانش‌آموزان عرضه کنیم، چرا که هیچ روشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری باشد.

وی ادامه داد: آموزش حضوری باعث نشاط در دانش‌آموزان شده و آسیب‌های اجتماعی که در درون خانواده‌ها بوجود آمده را برطرف می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش قم تحقق آموزش حضوری را منوط به همکاری والدین خواند، و گفت: ما توقع خاصی از اولیا نداریم، اولیا بسیار بزرگ و فهیمی در استان داریم، و انتظارمان این است که اولیا از منزل تا ورودی مدرسه آموزش‌ها را جهت رعایت پروتکل‌ها به دانش آموزان بویژه دانش‌آموزان ابتدایی ارائه دهند، ما نیز تمام تلاش خود را در رعایت پروتکل‌ها و حتی آموزش خواهیم داشت.

وی بیان کرد: همدلی اولیا با مسئولان و همچنین نظارت دقیق آنها بر رعایت پروتکل‌ها در مدارس می‌تواند، زمینه توسعه آموزشی را بیش از گذشته فراهم کند.

به اشتراک بگذارید :