24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۰۹:۳۳:۴۰
کد مطلب:  1703457
میراث ارزشمند دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل آینده منتقل شود

مهراله رخشانی‌مهر فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید صادقی‌مقدم کارکنان سازمان نوسازی مدارس کشور در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: امروز نیازمند تبیین ابعاد مختلف عرصه‌های دفاع مقدس هستیم و وظیفه ماست که با بازشناسی و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، این میراث ارزشمند را به نسل ‌های آینده منتقل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید صادقی‌مقدم به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَجَاهِدُوا بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنْفُسِکُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ ۚ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ» (سوره توبه آیه 41)
(همگی به سوی میدان جهاد) حرکت کنید؛ سبکبار باشید یا سنگین بار! و با اموال و جانهای خود، در راه خدا جهاد نمایید؛ این برای شما بهتر است اگر بدانید!

سی و یکم شهریور ماه یادآور آغاز حماسه سروقامتانی است که سرود بلند ایستادگی و مقاومت را در برابر استکبار جهانی و ابرقدرت‌های سلطه گر، سر دادند و با نثار جان خویش، عزت و سربلندی ملت بزرگ ایران و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند.

دفاع مقدس، گنجینه ارزشمندی از پایمردی‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان سلحشوری است که عاشقانه دل در گرو حفظ ارزش‌های اسلام ناب محمدی و آرمان‌های انقلابی امام راحل سپرده و با سلاح ایمان و بصیرت رویای شکست ناپذیری قدرت‌های بزرگ و ایادی منطقه‌ای آنان را برای همیشه باطل کردند.

این روزها یادآور تبلور وحدت، مقاومت و اراده ملت مومن و انقلابی ایران در حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، و تابلوی تمام‌نمای عشق و ایثار ملت بزرگ ایران و نمادی گویا از جلوه‌های غرورآفرین جوانانی است که با توکل به خدا و وحدت کلمه در برابر هر قدرت و تهدیدی استوار ایستادند و متجاوزان را به خاک ذلت نشاندند.

دوران دفاع مقدس بزرگ زرینی در تاریخ پرافتخار کشور عزیزمان ایران است و امروز پس از گذشت 41 سال از آن روزهای حماسه و ایثار، بیش از همیشه نیازمند تبیین ابعاد مختلف عرصه‌های دفاع مقدس هستیم و وظیفه ماست که با بازشناسی و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، این میراث ارزشمند را به نسل ‌های آینده منتقل کنیم .

با درود بر روح بلند شهیدان راه حق و گرامیداشت یاد و خاطره همه رزمندگان و جان برکفان عرصه هشت سال دفاع مقدس، باردیگر با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تجدید عهد می‌کنیم که پاسدار خون شهیدان باشیم و در راه خدمت به ملت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

مهراله رخشانی‌مهر فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید صادقی‌مقدم
سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

به اشتراک بگذارید :