16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۰۸:۳۸:۵۷
کد مطلب:  1703199
توزیع رایگان کتب درسی و نوشت افزار آموزشی به سوادآموزان

معاون سوادآموزی استان زنجان از توزیع رایگان کتب درسی و نوشت افزار آموزشی در دوره های مختلف سوادآموزی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، علی حیاتی؛ معاون سواد آموزی، گفت: به برکت انقلاب اسلامی، نهضت سواد آموزی به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) از سال 1357 آغاز گردید. در حال حاضر آموزش های رایگان سواد آموزی ادامه دارد در این راستا در شروع سال تحصیلی سوادآموزی تعداد 38367 جلد کتاب درسی- آموزشی و تعداد 8640 قلم نوشت افزار آموزشی مورد نیاز سوادآموزان سراسر استان توزیع شد.

وی ادامه داد: از این تعداد 10080 جلد کتاب در دوره سوادآموزی، 6685 جلد کتاب در دوره انتقال و تعداد 15562 جلد کتاب در دوره تحکیم سوادآموزی در بین سوادآموزان مناطق توزیع شد.

معاون سوادآموزی استان افزود: طرح های حوزه سواد آموزی با اهداف فرهنگی و اجتماعی به منظور مطالعه، تعمیق و تحکیم سواد، توسعه و ترویج فرهنگ عمومی و کتابخوانی و افزایش تعامل، همکاری و یادگیری مشارکتی و آموزش مهارت های اجتماعی و شغلی و حقوق شهروندی انجام می شود در این راستا در گام اول شروع طرح های سواد آموزی سال 1400، تعداد 2400 جلد کتاب نماز کلید بهشت جهت اجرای آموزش عملی نماز و تعداد 360 جلد کتاب جهت اجرای طرح آموزش با رایانه و 3280 جلد کتاب طرح خواندن با خانواده به مناطق جهت توزیع بین سوادآموزان در سال جدید تحصیلی سوادآموزی ارسال گردید.

حیاتی گفت: امیدواریم با ایجاد این فرصت های رایگان آموزشی علاوه بر آموزش سواد خواندن و نوشتن و انجام محاسبات که از حقوق کلیه افراد جامعه هست سایر رویکردهای آموزشی مطرح در سواد آموزی بزرگسالان نیز محقق گردد.

 

 

به اشتراک بگذارید :