16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۰۸:۱۷:۲۷
کد مطلب:  1703047
نقوی در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس منطقه 19 بیان کرد:
فراتر از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین در سیره عملی شهداء تبلور کامل یافته است.

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، به مناسبت31 شهریور مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با حضور نقوی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل شهر تهران، حنیف نیا مدیر منطقه 19 ، سرهنگ یوسف پور فرمانده سپاه ناحیه ابوذر وهمچنین دانش آموزان و فرهنگیان بسیجی این منطقه در قطعه 28 شهدای گمنام بهشت زهرا برگزار شد.

 

نقوی معاون پرورشی و فرهنگی  شهر تهران در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره سی و شش هزار شهید دانش آموز و پنج هزار شهید فرهنگی و همچنین شهدای دفاع مقدس، بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و فرهنگ سازی ارزش های دفاع مقدس را به عنوان یکی از بزرگترین و با ارزشترین  هویت های ماندگار تاریخی سرزمین و مردم ایران دانست و گفت : انتقال این ارزش ها به نسل کنونی یکی از مهمترین وظایف ذاتی ما در آموزش و پرورش است.

 

وی با واکاوی علل دشمنی جهان استکبار از روز نخست پیروزی انقلاب با مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: خودباوری و استقلال کشور ایران باعث برهم ریختن تمامی معادلات و منافع سلطه آمریکا در خاورمیانه و دنیا گردید و دقیقا بر همین اساس با تحریک و حمایت های تمام از رژیم بعث عراق، به امید ساقط کردن نظام نوپای جمهوری اسلامی، به حمله نظامی دست زد.

 

نقوی در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای تربیت دانش آموزان گفت: حتی فراتر از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین در سیره عملی شهداء تبلور کامل یافته است.

وی در پایان باتشریح دستاوردهای دفاع مقدس گفت: همان طور که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: "ما برای حفظ موجودیت اسلام در جهان، تنها از خود دفاع کردیم".

به اشتراک بگذارید :