16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ۰۶:۵۷:۲۰
کد مطلب:  1702805
گفتگو با مدیر دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان امین2 (نژاد ستاری) ناحیه 5 اصفهان:
همواره سعی کردم با ایجاد فضای مناسب در محیط مدرسه موجبات آرامش همکاران و دانش‌آموزان را فراهم نموده و فعالیت‌های آنها را جهت دهم و خاطرات ماندگاری را در دوران تحصیل برای آنها رقم بزنم

زهرا رضایی که سالهاست در مدارس اصفهان به عنوان مدیر فعالیت می کند در روزهای آخر خدمت در آموزش و پرورش از لحظات خاطره‌انگیز وداع با فارغ‌التحصیلان مدارس خود می گوید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در سی ویکم شهریورماه ۱۴۰۰، زهرا رضایی مدیر دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان امین 2 (نژاد ستاری) ناحیه 5 اصفهان از سال 1371 به‌عنوان دبیر فنی و حرفه‌ای وارد آموزش‌وپرورش شد، سپس به‌عنوان دبیر زیست‌شناسی در دبیرستان سلحشور تدریس کرد و پس از چند سال به سمت معاون مدرسه و بعد از سه سال و اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت آموزشی در مدارس شهدای مکه، علامه طباطبایی و استعدادهای درخشان فرزانگان امین (نژاد ستاری) به مدیریت مشغول بوده است. وی که به روزهای انتهایی فعالیت خود در آموزش‌وپرورش نزدیک می‌شود، همواره سعی کرده است تا با ارتباط مناسب با دانش‌آموزان فعالیت‌های آنها را جهت دهد و روزهای تأثیرگذاری را در دوران تحصیل برای آنها رقم بزند.

وی در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام اربعین سرور و سالار شهیدان؛ با اشاره به خاطراتش در سال‌های فعالیت در آموزش‌وپرورش استان اصفهان می‌گوید: بر خود لازم می‌دانم یاد و خاطره خیر مدرسه‌ساز، زنده‌یاد مرحوم نژاد ستاری را گرامی بدارم و از خانواده ایشان که همت کردند و ساختمان مدرسه که چندین سال به‌صورت نیمه‌تمام رها شده بود را به اتمام رساندند تشکر کنم. 

یکی از اتفاقات جالب در دوران خدمتم، دانش‌آموزی بود که حافظ قرآن کریم بود، در رشته ریاضی تحصیل می‌کرد، المپیاد ادبی شرکت کرد و با کسب مدال طلای المپیاد ادبی بدون شرکت در کنکور سراسری وارد رشته روان‌شناسی دانشگاه اصفهان شد.

رضایی تصریح کرد: دانش‌آموزان این آموزشگاه در سه رشته ادبیات علوم‌انسانی، علوم‌تجربی و ریاضی فیزیک تحصیل می‌کنند. از افتخارات دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان امین 2 (نژاد ستاری) ناحیه 5 اصفهان کسب رتبه‌های برتر کنکور سراسری، المپیادهای علمی، مسابقات فرهنگی هنری و پژوهش‌سراها است. همچنین کسب رتبه تک‌رقمی کنکور سراسری در رشته ادبیات در دو سال متوالی از خاطرات به‌یادماندنی است.

مدیر دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان امین 2 (نژاد ستاری) ناحیه 5 اصفهان ادامه داد: همیشه سعی می‌کنیم برای این دانش‌آموزان که استعدادهای برتر کشور هستند، فضای آرامی را مهیا کنیم تا بتوانند که به‌خوبی به هدف‌های خود برسند و استعدادهای خود را به‌خوبی و در کمال آرامش، پرورش دهند.

وی اضافه نمود: دانش‌آموزان این‌گونه مدارس به‌خاطر داشتن استعداد خاص و همکاران به دلیل فرصت تعلیم‌وتربیت چنین دانش‌آموزان باید شکرگزار خدای متعال باشند.

 رضایی خاطرنشان کرد: معمولاً چون در مدرسه تیزهوشان دانش‌آموزان خاصی وجود دارند؛ برخوردها، رفتارها و شیطنت‌های آنها هم خاص است و همیشه در هنگام خداحافظی، وداع بسیار قشنگی داریم و این مسئله همیشه خاطره‌های جذابی را برای ما می‌سازد.

تفکیک دانش‌آموزان تیزهوشان یا نمونه دولتی و غیره، شرایط بهتر آموزش و تدریس برای معلمان و پیشرفت دانش‌آموزان را مهیا می‌نماید، اما نقاط منفی این طرح برای زمانی است که برخی از مدارس از وجود استعدادهای برتر در کنار سایر دانش‌آموزان محروم می‌شوند. 

مدیر دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان امین 2 تاکید کرد: از اسم آموزش‌وپرورش مشخص است که باید در کنار مفاهیم علمی، آموزش مهارت زندگی و تعامل اجتماعی هم به دانش‌آموزان داده شود تا بتوانند در جامعه به‌عنوان شهروندان مسئولیت‌پذیر، قانون‌مدار، مؤمن و متعهد زندگی کنند. 

وی گفت : باتوجه‌به اینکه در دو سال اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا، فرایند آموزش هم تحت تأثیر قرار گرفته و به‌صورت مجازی صورت می‌گیرد تعاملات اجتماعی و روابط خانه و مدرسه با محدودیت مواجه شده است و به نظر من توجه به ساحت‌های شش‌گانه در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و تلاش وافر همه متولیان دستگاه تعلیم‌وتربیت جهت اجرای آن، نقش اساسی در رشد و بالندگی همه‌جانبه دانش‌آموزان دارد. در پایان سلامتی، آرامش و توفیق روزافزون همکاران گرامی و دانش‌آموزان عزیز از درگاه الهی مسئلت می نمایم.
 

به اشتراک بگذارید :