14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1702631
با حضور رئیس دفتر نماینده ولی فقیه استان؛
زنگ نماز در مدارس آذربایجان شرقی بصدا در آمد

زنگ نماز ظهر امروز با حضور رئیس دفتر نماینده ولی فقیه و مدیرکل آموزش و پرورش استان در مدرسه دانش آموز ناحیه 3 تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، نماینده امام جمعه تبریز در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: مایه خوشحالی است که از طرف امام جمعه محبوب در خدمتتان هستیم. تقارن شروع سال تحصیلی با ایام دفاع مقدس نکاتی دارد مانند ملتی قدرتمند که پشتوانه ای معنوی داشتند و با پشتوانه های خود وابسته به پول و زور نباشد. کشور ما بعد از گذشت ۴۰ سال دارای پایه ها و ارتباط های قوی است زیرا از جهات معنوی برخوردار می باشد در دفاع مقدس نماز ،قرآن وفاداری به ولایت نمو پیدا کرد و آن ها لازمه های جنگ بودند؛ پشتوانه رزمندگان در دوران دفاع مقدس اخلاص، شهادت، اقتدار ملت و وفاداری به رهبری است.اگر قرار بر تجهیزات جنگی بود غربی ها باید قدرمند ترین می‌بودند، ولی در سنگر های ما پشتوانه فرهنگی حاکم بود.

وی بعنوان نکته دوم به بحث علم آموزی اشاره کرد و گفت: ملتی که دارای بصیرت و علم و شعور باشد موفق است چنانچه امیرالمومنین امام علی( ع ) می‌فرمایند علم برای انسان قدرت میاورد جلسه حاضر نمایانگر تمامی این نکات است.

فقیه ادامه داد: اگر به فردی مقام داده شود ولی شخصا اندوخته ای نداشته باشد پس از اخذ مقام از او دیگر جایگاهی نخواهد داشت همچون شهید سردار سلیمانی که تنها یک فرمانده نبودند شاید ایشان را بعنوان یک فرمانده جنگی از ما گرفته باشند اما ایشان همچنان در یاد و خاطره ها زنده‌اند‌.

وی افزود: امید است با اجرای این برنامه ها دین شناسی و عمل به دین ترویج یابد. زنگ نماز در مجموعه مدارس استان همزمان با آغاز سال تحصیلی نواخته می‌شود.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه همچنین شرح داد: سال تحصیلی ممکن است مدت اندکی به صورت مجازی برگزار شود ولی والدین باید فرزندان خود را به بحث نماز تشویق و ترغیب کنند چون نماز رمز موفقیت انسان است چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی برگزار شود با برگزاری نماز خیر و برکت به زندگی انسان سرازیر می‌شود.

معراج پیری  مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز نیز در مراسم نواختن زنگ نماز که در مدرسه دانش آموز ناحیه 3 تبریز برگزار شد ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: نماز سبب قرب و نزدیکی به خداوند شده و تاثیرات مثبتی در زندگی فردی اجتماعی را دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر پیگیری آموزشی و پرورشی دانش آموزان در فضای مجازی،  خاطرنشان کرد: یکی از ارکان تربیت در مدرسه، اقامه و ترویج نماز می باشد که آسیب های اجتماعی را در عصر جدید به حداقل می رساند.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :