15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۶:۳۲:۲۹
کد مطلب:  1702189
زنگ آغاز مهر۱۴۰۰ ؛
با حضور رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش مازندران نواخته شد

با حضور رضا صفائی رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش مازندران زنگ نمادین بازگشایی مدارس در دبستان شهیدان داودی و حسینی بلده نواخته شد .

به گزارش روابط‌ عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه بلده؛ شنبه سوم مهرماه در آیین آغاز سال‌تحصیلی ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور زنگ شروع سال تحصیلی در دبستان شهیدان داودی و حسینی بلده به صدا درآمد.

 

آیین نواختن زنگ شروع سال تحصیلی جدید 

با حضور؛ "رضا صفائی" رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران،

مهندس "ایمان علیزاده" بخشدار منطقه، "ابراهیم حسن پور" رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بلده و سایر مقامات و مسئولین شهرى برگزار شد.

 

صفائی در این مراسم گفت براساس اعلام آموزش و پرورش با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آموزش در مدارس کشور فعلا به صورت مجازی برگزار می شود تا بتدریج با بهتر شرایط بیماری در کشور و تکمیل فرایند واکسیناسیون عمومی، شرایط آموزش حضوری در مدارس و مراکز آموزشی فراهم شود.

 

وی در ادامه افزود براساس اولویت های تعیین شده، از امروز و با آغاز رسمی سال تحصیلی جدید، دانش آموزان مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری در کشور، دانش آموزان هنرستانی برای درس های مهارتی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی، آموزش را به صورت حضوری آغاز می کنند.

 

حسن پور رئیس دستگاه تعلیم و تربیت منطقه با بیان اینکه پوشش حداکثری اولویت آموزش و پرورش بلده در سال تحصیلی جدید است؛ گفت: ارائه خدمات آموزشی با شیوه های در دسترس و نوین آموزشی وظیفه مسوولان نظام تعلیم و تربیت در شرایط کنونی است.

 

وی با تأکید بر اینکه آموزش حضوری را از روز اول مهر در مدارس روستایی کم‌جمعیت آغاز خواهیم کرد، یادآور شد: سال گذشته، مدارس روستایی آموزش حضوری داشتند و در مناطق کم برخوردار و کم‌جمعیت روستایی آموزش بدون وقفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد .

به اشتراک بگذارید :