13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۶:۰۴:۲۷
کد مطلب:  1702129
با حضور استاندار قم؛
زنگ آغاز سال تحصیلی به صدا در آمد

آئین آغاز سال تحصیلی 1401-1400 آموزش و پرورش استان قم همزمان با سراسر کشور با حضور بهرام سرمست استاندار قم، احمد امیر آبادی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حسن شربت دار سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم، محمد رضا قدیر رئیس دانشکده علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش و ارگان های اجرایی استان در هنرستان ماندگار قدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، بهرام سرمست استاندار قم در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی«علیه السلام» و هفته دفاع مقدس، شروع سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان تلاشگر استان تبریک و تهنیت گفت.
سرمست در ادامه افزود: افزون بر سلامت دانش آموزان که اهمیت بالایی برای تمامی مسئولان استانی دارد، استمرار آموزش و ارتقاء سطح کیفی آن از اهداف مهمی است که با کمک تمامی سازمان ها به وقوع خواهد پیوست.
وی با اشاره به محتوای آموزشی مدارس خاطر نشان کرد: اصل کاربردی بودن محتوای آموزشی یکی از شاخص های تعیین کننده برای مهارت آموزی و کسب توانمندی لازم برای پیشرفت در دانش آموزان می باشد.
در ادامه شربت دار سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره علی لندی دانش آموزی که با فداکاری جان خود را در سانحه ی آتش سوزی بر اثر سوختگی در طی بیرون آوردن دو خانم از آتش از دست داده بود خاطر نشان کرد: امثال این دانش آموزان ثابت کرده اند که روحیه ایثار و مقاومت که در زمان انقلاب و دفاع مقدس وجود داشته است، نسل به نسل در دانش آموزان رشد یافته و به اینجا رسیده است.
وی در ادامه تصریح کرد: هیچ مکانی نمی تواند جایگاه مدرسه را برای دانش آموزان بگیرد و تاثیر آموزش در محیط امن که فارغ از هر گونه آسیب های روحی و اجتماعی باشد به مراتب از مکان های دیگر حتی خانه بیشتر است.
شربت دار ضمن قدردانی از شیخ الاسلام مدیرکل ، معاونین و سایر عوامل اجرایی آموزش و پرورش استان قم خاطر نشان کرد: استان قم در تمامی شاخص های بازگشایی مدارس با انجام مدیریت صحیح راهبردی سرآمد و ممتاز بوده است.
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت سلامت روان در کنار سلامت جسمانی، گفت: ایجاد یک اورژانس اجتماعی یکی از فعالیت هایی بوده است که جهت ارتقای سلامت روانی انجام گرفته اس که فرهنگیان و دانش آموزان به صورت رایگان از ساعت 8 صبح لغایت 8 شب می توانند خدمات مشاوره دریافت نمایند.
شربت دار از اجرای طرح همیار مشاور در کشور خبر داد و گفت: طرح همیار مشاور با همیاری 9600 دانش آموزدر کشور در شش سطح از پایه هفتم تا دوازدهم انجام گرفته که ضمن فراگیری آموزش های لازم کمک های ضروری را به مشاوران مدارس ارائه می دهند.

به اشتراک بگذارید :