10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۵:۱۲:۱۸
کد مطلب:  1701993
با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان:
زنگ نماز در مدارس استان کرمان نواخته شد

آیین نمادین زنگ نماز همزمان با سراسر استان، با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان در هنرستان فنی و حرفه ای الزهرا شهرکرمان نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حجت الاسلام مهدی عرب پور دبیر ستاد اقامه نماز استان در این مراسم با و تبریک هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید گفت: دانش آموزان بعد از گذراندن یک سال تحصیلی سخت در دوران شیوع کرونا به پایه ای بالاتر صعود کردند پس باید از هر فرصتی برای علم آموزی و پیشرفت استفاده کنند.

وی با تقدیر و تشکر از اقدامات موثر آموزش و پرورش استان کرمان در زمینه اقامه نماز در مدارس خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان جزو ادارات نمونه استان در زمینه اقامه نماز است.

عرب پور با اشاره به دعای حضرت ابراهیم برای خود و فرندانش گفت: برای نماز کار کردن، چه سخت افزاری  و نرم افزاری پیش خداوند متعال محفوظ است و اجر دنیوی و اخروی فراوانی در پی دارد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمان با بیان اینکه در هیچ دین و آیینی به اندازه اسلام به علم اندوزی و دانش سفارش نشده است، خاطر نشان کرد: علم باید کاربردی و همراه با تزکیه باشد تا نفع آن به جامعه و سایر افراد برسد چرا که علم همراه با تزکیه انسان را به کمال می رساند.

حجت الاسلام مهدی عرب پور با اشاره به حدیثی از امام صادق ( ع )« دو چیز پشت من را شکست یک علم بدون تزکیه و دیگری تزکیه بدون علم» گفت:  نماز جماعت اول وقت زمینه ساز تزکیه انسان است و به نوعی نماز «تنهی عن الفحشاء والمنکر»  است.

بر پایه این گزارش: آیین نمادین زنگ نماز همزمان با سراسر استان،  با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی ازمسئولان در هنرستان فنی و حرفه ای الزهرا در شهرکرمان نواخته شد.

به اشتراک بگذارید :