9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۴:۲۱:۵۸
کد مطلب:  1701817
بیست و دومین فراخوان ملی پرسش مهر رئیس‌جمهور: ایران قوی، چه ویژگی‌هایی دارد؟

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی صبح شنبه سوم مهرماه 1400 در آیین آغاز سال تحصیلی، پرسش مهر را اینگونه پرسید؛ ایران قوی چه ویژگی‌هایی دارد و نقش شما دانش‌آموزان در این موضوع چیست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، یکی از فعالیت‌هایی که رییس جمهور کشور، هر سال و در ابتدای سال تحصیلی آن را انجام می‌دهد، فعالیت پرسش مهر است. این طرح از سال ۱۳۷۶ و توسط رئیس جمهور وقت پایه گذاری شد. پرسش مهر با اهداف گوناگونی هر ساله و در ابتدای شروع سال تحصیلی، در ماه مهر از سمت رئیس جمهور ایراد می‌شود و تاکنون رئیس جمهوران مختلف در کشور، پرسش‌هایی را در این طرح مطرح کرده اند.

 

امروز سوم مهر ماه 1400 رئیس جمهور، پرسش رئیس جمهور را از دانش‌آموزان پرسید و گفت سوال امسال پرسش مهر این است: ایران قوی چه ویژگی دارد و نقش شما دانش‌آموزان در این موضوع چیست.

 

علی رمضانی ، مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی گفت: بنابر سنت همه ساله امسال نیز رئیس جمهور محترم ، حضرت آیت الله رئیسی با حضور در یکی از مدارس کشور و پس از به صدا در آوردن زنگ مهر با طرح سوال فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری دانش آموزان و معلمان کشور را به شرکت در این فراخوان دعوت کرد .

رمضانی افزود: آیت الله رئیسی با حضور در بین دانش آموزان مدرسه پسرانه فولادوند صالح آباد شهر ری سوالات زیر را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح نمود. 

1-«ایران قوی» چه ویژگی هایی دارد؟

2- نقش دانش آموزان در شکل گیری «ایران قوی» چیست؟ 

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد : شیوه نامه اجرایی بیست و دومین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری ،پوستر و سایراطلاعات مورد نیاز به زودی از طریق وزارت آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ خواهد شد .

فراخوان ملی پرسش مهر از سطح مدرسه تا سطح ملی و با حضور دانش آموزان و معلمان علاقه مند در سال تحصیلی جاری برگزار خواهد شد .

گفتنی است زنگ آغاز سال تحصیلی در مدرسه فولادفر ناحیه دو شهرری از سوی رئیس جمهور نواخته شد.

به اشتراک بگذارید :