13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۴۴:۱۶
کد مطلب:  1701545
استاندار قزوین:
ریل گذاری اصولی و درست در آموزش و پرورش آینده نیروی انسانی را تضمین می کند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ هدایت الله جمالی پور در مراسم بازگشایی مدارس که روز شنبه به صورت نمادین در دبیرستان صدیقه کبری در شهر قزوین برگزار شد اظهارداشت: برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار باید آموزش و پرورش را جدی بگیریم تا نیروی انسانی شایسته ای تربیت کنیم.

وی افزود: داشتن فناوری و تکنولوژی برای رسیدن به توسعه کافی نیست و باید در کنار ابزار مناسب از نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر هم برخوردار باشیم.

استاندار قزوین یادآورشد:علم و دانش یکی از ابزارها و عامل اصلی توسعه محسوب می شود اما معلمان در تربیت آینده سازان و ترویج اندیشه‌های ناب اسلامی پیشگام بوده‌اند و این رویکرد در تربیت نسل آینده بسیار تاثیرگذار است.

جمالی پور گفت: کشورهای توسعه یافته با اتکا به نیروی انسانی ماهر به پیشرفت رسیده اند و ما هم اگر قدردان سرمایه های انسانی خود باشیم می توانیم قله های ترقی را طی کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: شخصیت های برجسته و فرهیخته ای که امروز مناصب  ملی و جهانی دارند در همین کلاس‌های درس و مدارسی تربیت شده اند که معلمانی متعهد و دلسوز در آنجا خدمت می کنند و ما هم امروز وظیفه داریم با توجه به رفاه و معیشت فرهنگیان از آنها قدردانی کنیم.

وی اضافه کرد: نظام آموزشی ما با تکیه بر امور پرورشی می‌تواند رفتارهای پرخاشگرانه و بداخلاقی ها را اصلاح کند لذا امیدواریم در سال تحصیلی جدید بتوانیم به محور اخلاق توجه بیشتری داشته باشیم تا اهداف تربیتی محقق شود.

جمالی پور افزود: هر گونه هزینه کرد در آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری است که آینده کشور را تضمین کرده و مسیر رشد و توسعه را هموار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: اگر ریل گذاری در آموزش و پرورش اصولی و توام با برنامه ریزی مناسب باشد آیندگان نیز در این مسیر حرکت خواهند کرد و آموزش و پرورش به جایگاه اصلی خود می رسد.

استاندار قزوین اظهارداشت: همزمان شدن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است تا به ارزشهایی که رزمندگان و شهدا خلق کردند توجه کنیم و از این الگوها در تحصیل نیز استفاده کنیم.

وی بیان کرد: شهدا با خون خود انقلاب را تضمین کردند و با آموختن درس آزادگی، شهامت و شجاعت راه را برای ما هموار کردند و همه وظیفه داریم با الگو گرفتن از آنها در صیانت از ارزشها کوشا باشیم

به اشتراک بگذارید :