15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۲۶:۵۷
کد مطلب:  1701427
آئین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

امروز همزمان با سراسر کشور و با حضور حاج آقا مشایخ امام جمعه محترم نوشهر، دکتر محسنی بندپی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سعید یزدانی فرماندار شهرستان نوشهر، درویش مدیر آموزش و پرورش، مافی نماینده اداره کل آموزش و پرورش مازندران، فرماندهی سپاه، نیروی انتظامی و راهور ، رئیس شورای شهر، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و... مراسم نواختن و آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان نوشهر در دبیرستان دخترانه طبرستان نوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش نوشهر ، محمدعلی محسنی بندپی درآیین بازگشایی مدارس در دبیرستان دخترانه طبرستان نوشهر با اشاره به  نقش مهم تعلیم و تربیت اظهار کرد:  آموزش و پرورش در تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رکن اصلی آن کشور است.
وی با تاکید براینکه هرچه برای معلمان ، دانش آموزان و تعلیم و تربیت آنها هزینه شود، نتیجه آنرا خواهیم دید، افزود: شهید فهیمده ها را در دوران جنگ داشتیم و همه اینها به خاطر تعلیم و تربیت درست است.
وی خطاب به دانش اموزان گفت: به فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اگر امریکا به این اندازه ثروت رسیده است بر مبنای دانش بوده است، بنابراین اگر قرار است کشور قدرتمند و ثروتمندی شویم ناگزیریم به تعلیم و تعلم اهمیت بیشتری دهیم.
نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم ترین برنامه های  مجلس ،پرداختن به معیشت و مسائل اقتصادی و جایگاه اجتماعی معلمان استف تصریح کرد: هرچند با کسری اعتبارات مواجه هستیم  اما به طور جد رتبه بندی معلمان در دستور کار مجلس است.
محسنی تاکید کرد: دیگر گذشته است کشوری که وسعت جغرافیایی و ذخایر نفتی بیشتری دارد توسعه یافته باشد و آن تفکر به کنار رفته است که هرکشوری که ادوات نظامی و جنگی بیشتری داشته باشد توسعه یافته است و امروز داشتن نیروی انسانی متعالی نشانه توسعه و پیشرفت است.
*خروج نخبگان مهم ترین تهدید کشور
وی با بیان اینکه آنچه ایران اسلامی را بیش از هر چیز دیگری تهدید می کند کرونا و تحریم نیست بلکه خروج نخبگان ما است، افزود: امروز دشمنان ما برای جذب جوانان و نخبگان ما برنامه های زیادی دارند.
این مسئول ادامه داد: باید یاد بگیریم اولویت اول ما منافع ملی است و مجلس یازدهم ثابت کرده است که منافع ملی اولویت اول همه نمایندگان است.
محسنی با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش من و شماست که باید حافظ خون این شهدا باشیم، تصریح کرد: رسالت شما دانش آموزان درس خواندن است و در این راه خیلی ها زحمت می کشند تا شما در محیطی آرام درس بخوانید و قدردان این لحظات باشید.
وی با اشاره به اینکه تلاش مجلس بر این است تا جایگاه رفیع معلمان را به  جایگاه اصلی برگردانده شودف گفت: این آشفتگی که در نیروی انسانی آموزش و پرورش کل کشور است باید به جایگاه اصلی برگردانده شود زیرا مسیر رشد و توسعه از این مسیر است.
نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه بیشترین تعدد قراردادهای نیروی انسانی در آموزش و پرورش است، تصریح کرد:  از نهضت، شرکتی ها ، خرید خدمت ، پیمانی و حق التدریس تا استخدامی ها و اینهمه چند گونگی برای یک هدف و یک مسیر به صلاح نیست.
محسنی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر از نظر سواد  98.5 درصد کودکان 6 تا 11 ساله باسواد هستند، افزود: از 28 دانشگاه به 608 دانشگاه  و به رتبه 16 تولید علم دنیا رسیدیم.
وی ادامه داد: به گفته وزیر بهداشت تا قبل از دهه فجر با ورود واکسن های مختلف و تقویت شرکت های تولید واکسن داخلی وضعیت بیماری کرونا در کشور بهبود می یابد که می توان  تا محدویت ها را برداشت.
وی خاطر نشان کرد: بعد از ان نیز نباید حساسیت را از بستر فضای مجازی برداشت و در کنارآن از این بستر که می تواند فرصت خوبی برای توسعه باشد استفاده بهینه کرد.

به اشتراک بگذارید :