15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۲۵:۳۷
کد مطلب:  1701409
رئیس آموزش و پرورش چمستان در مراسم بازگشایی مدارس:
نظام تعلیم و تربیت با حضور دانش آموزان در مدرسه هویت می گیرد

زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور روز شنبه با حضور مسئولان استانی و منطقه ای در دبستان شهید سید مصطفی خمینی عبدالله آباد نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش چمستان؛ "اسدالله حسن پور" در این مراسم طی سخنانی کوتاه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و خیرمقدم به مسئولین ، دانش آموزان و اولیای دانش آموزان اظهار کرد: برای رفع دغدغه های اولیا از هیچ کوششی دریغ نمی نماییم و در بحث آموزش هم با مشارکت مسئولین بهداشتی و اولیاء ، بهترین روش را انتخاب می کنیم .

رئیس آموزش و پرورش چمستان، بازگشایی حضوری مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید را نیازمند جلب مشارکت حداکثری خانواده ها و معلمان دانست و گفت: بر همین اساس لازم است مدیران مدارس، آگاه سازی خانواده ها و فرهنگیان را نسبت به ضرورت های تعلیم و تربیت حضوری و نقش آنان در کیفیت بخشی به برنامه ها را در دستور کار قرار دهند و از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان و شورای معلمان نیز در این راستا کمک بگیرند.

وی تأکید کرد: برای بهره‌وری بیشتر باید به شاخصه‌های معینی توجه کنیم و معیار کمی برای گزارش دادن به اولیا داشته باشیم، آموزش در سال تحصیلی با رویکرد ترکیبی است و به شیوه آموزشی قبل از کرونا برنمی‌گردیم و از تجربیات معلمان بهره‌مند می‌شویم رویکرد ما ترکیبی از آموزش حضوری در کنار آموزش مجازی است.

حسن پور، با بیان این‌که دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به ویژه کلاس اولی‌ها بیشترین آسیب را از آموزش مجازی می‌بینند،گفت: همه متخصصان امر تعلیم و تربیت بر این موضوع اتفاق نظر دارند که آموزش کلاس اولی‌ها از طریق فضای مجازی به خوبی امکان پذیر نیست.

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت چمستان نیز با اشاره به اهمیت تزکیه و معنویت در زندگی انسان از دانش آموزان خواست، در کنار آموزش، معنویت خود را بالا ببرند و پیش از کسب علم برای کسب معنویت تلاش کنند.

به اشتراک بگذارید :