20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۲۳:۳۷
کد مطلب:  1701383
علم بدون تربیت جهل مطلق است

با حضور حسین شادکام معاون پرورشی و فرهنگی و در جمع دانش آموزان زنگ مهر و بازگشایی مدارس آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد مقدس به میزبانی دبیرستان دخترانه شاهد تکتم برگزار شد.

با حضور حسین شادکام معاون پرورشی و فرهنگی و در جمع دانش آموزان زنگ مهر و بازگشایی مدارس آموزش و پرورش ناحیه ۳مشهد مقدس به میزبانی دبیرستان دخترانه شاهد تکتم برگزار شد.

 درآستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس با حضورحسین شادکام معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و درجمع دانش اموزان شاهد ،خانواده ی شهد،میهمانان استانی زنگ مهر نواخته شد. حسین شادکام معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و تبریک سال تحصیلی جدیدبه دانش آموزان آغاز سال تحصیلی را آغاز تعلیم و علم آموزی تربیتدانسته و افزود اگر علم بدون تربیت باشد بدتر از جهل بوده و آسیب و زیان آن به مراتب بیشتر است.آنچه در ایام هشت سال دفاع مقدس دو کشور ایران و عراق درگیر آن بودن محصول غرور و بی خردی یک انسان (صدام حسین) الظاهر عالم است.آنچه امروز جامعه بشری است از آن رنج می‌برد جهل است.جامعه بشری امروز درگیر جهلی که از عوامی که آگاهی ندارند سرمیزند و یا از عالمانی که تربیت نشده اند.

رزا درسنی مدیر آموزش وپرورش ناحیه 3 مشهد مقدس نیزبا بیان اینکه همه ساله آغاز سال تحصیلی با شروع جنگ تحمیلی تقارن‌داردجنگ ناباوری که جوانان غیور پا به پای هم از آب و خاک و از اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کردندتا ذره‌ای از خاک وطن را به دشمن وانگذارند  رایاداوری نموده و تصریح کرد کمترین کاری که از ما بر می آید این است که در برابر عظمت روح و بلندی اندیشه آنان سر تعظیم و احترام فرود آوریم و یاد و خاطره شان را گرامی بداریم.

وی با اشاره به شعار سال تحصیلی مبنی بر "خودباوری مهارت آموزی و مسئولیت پذیری"   نقشه راه دانش آموزان و اولیا ومربیان را با توجه به اهداف  سند تحول بنیادین تبیین نمود. درسنی با اشاره به اواویت مهارت آموزی در جوامع بشری توسعه پایداررا در گرو آموزش و پرورش دانسته و رویکرد آموزش در کشورهای توسعه یافته  را رویکرد کارآفرینی و مهارت آموزی برشمرد.

دراین مراسم با تجلیل ازاولیاء جانباز هشت سال دفاع مقدس وادای احترام به ساحت مقدس شهدای انقلاب اسلامی زنگ مهرنواخته شد ومدارس آموزش و پرورش ناحیه 3 مشهد مقدس نیز هماهنگ با سایر مدارس استان فعالیت اموزشی و پرورشی خود را شروع کردند.

به اشتراک بگذارید :