15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1701381
مدیر آموزش و پرورش نور در آیین آغاز سال تحصیلی جدید اعلام کرد:
توجه به سلامت و ایمنی دانش آموزان، ضمن برخورداری از تعلیم و تربیت با کیفیت

همزمان با سراسر کشور، با صدا در آمدن زنگ مدرسه؛ 13هزار دانش آموزان در شهرستان نور سال تحصیلی 1401-1400 را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش نور، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور شادمان فرماندار، حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهر، داداش تبار فرمانده نیروی انتظامی، دیوسالار مدیر آموزش و پرورش نور، تنها نماینده مدیر کل آموزش و پرورش مازندران و سایر مسئولین شهرستان در دبیرستان طناز توسلی ایزدشهر و حضرت زینب نور نواخته شد.

 

 آیت دیوسالار ضمن عرض خیر مقدم به همه مدعوین  و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی و ماه مهر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین آقا اباعبدالله الحسین ( ع)  گفت : اول مهر سر آغاز فصل تعلیم و تربیت و تقارن آن با ایام سوگواری اربعین حسینی تداعی گر این اصل مهم است که از کلاسی که درس آن آموزه های عاشورا و معلم آن شاگردان مکتب حسینی باشد انتظار حماسه ای چون هشت سال دفاع مقدس از فرزندان این مرز وبوم دور از ذهن نمی باشد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس یادآور ایثار، گذشت، از خودگذشتگی و استقامت مردم این سرزمین است که در دفاع از دین، کیان ،استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی جان فشانی نموده و حماسه های ماندگاری را خلق و ثبت نمودند.

دیوسالار اظهار داشت: سیاست کلان پروژه مهر برای بازگشایی مدارس در شش محور مدرسه بانشاط، فرصت های برابر آموزشی، توسعه مشارکت ها همه جانبه، ارتقای توانمند سازی نیروی انسانی، برنامه محوری، سلامت و بهداشت تدوین شده است.

مدیر آموزش و پرورش نور گفت: آموزش و پرورش قصد دارد با شروع آرام، سنجیده، اقتضایی، منعطف و مشارکت فعالانه همه ارگان های موثر در نظان آموزشی کیفیت تعلیم وتربیت کودکان و نوجوانان رادر شرایط حاضر تقویت کند.

 

وی اظهار داشت: الگوی فعالیت مدارس در سال تحصیلی1401-1400 مبتنی بر خدمات آموزشی و تربیتی در شرایط مختلف حضوری و غیر حضوری و در بسترهای یادگیری متنوع طرح ریزی شده است و از اقتضاعات آن بازگشت تدریجی به مدرسه و استمرار آموزش های حضوری است.

 

وی افزود: در اولویت بودن حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها در فرایند بازگشایی حضوری مدارس، توجه به سلامت و ایمنی دانش آموزان و برخورداری از تعلیم و تربیت با کیفیت حق همه دانش آموزان است.

به اشتراک بگذارید :