15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۰۹:۲۲
کد مطلب:  1701347
امام جمعه ایزدشهر:
مقام و منزلت معلم در اسلام بسیار رفیع است

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان نور، حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهر در آئین بازگشایی مدارس و گرامی داشت هفته دفاع مقدس ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان، معلمان و فرهنگیان گفت: هفته مقدس را با یاد و خاطره و فداکاری های شهدا ۸ سال دفاع مقدس گرامی می‌داریم. اهداف دفاع مقدس باید در بین دانش آموزان تبیین و تشریح شود تا بدانند در کشور ما چه فداکاری و ایثارهایی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس، دانش آموزان و فرهنگیان نقش مهم وموثری داشتند ، انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و فرهنگی است که آموزش و پرورش در پیدایش این انقلاب نقش مهمی داشته است  

وی گفت: هر جامعه ای که بخواهد پیشرفت کند و ارتقای علمی داشته باشد باید به آموزش و پرورش اهتمام ویژه داشته و هر جامعه نیازمند باید ها و نبایدهاست که اساس همه آنها  در آموزش و پرورش است.

وی گفت: مقام و منزلت معلم در اسلام بسیار رفیع است و همه موجودات عالم در مقابل معلم خیر خاضع هستند و برای او استغفار می کنند.

حاج آقا رزاقی امام جمعه ایزدشهر در این مراسم گفت: مدیران، معلمین و مربیان پرورشی باید ارتباط خود را با اولیا بیشتر کنند، اولیا باید صرف اینکه معلم به وظایف خود عمل می کند دانش آموز را تنها رها نکنند و باید رفتار دانش آموزان را در خانه نیز به مدیران و مسئولین آموزشی منعکس کنند.

وی اضافه کرد: مدیران و مسئولان رسالت‌های بسیاری دارند که اعتماد به نفس، اتکا به سرمایه‌های ملی و معنوی، پرهیز از یأس و نا امیدی، زمینه‌سازی برای دست‌یابی به مقاصد ملیِ آموزش از جمله آنهاست.

وی  با تاکید بر برنامه ریزی اظهار داشت  : سعی کنیم برای الگوهای رفتاری، اخلاقی و ،آموزشی برگرفته از  سند تحول بنیادین برنامه ریزی کنیم .

امام جمعه ایزدشهرگفت : در کنار تعلیم، تربیت دانش آموزان نیز مهم است. معلمین و دبیران پرورشی نباید نسبت به این موضوع بی توجه باشند و باید توجه ویژه‌ای به  تربیت در راستای دین اسلام، معنویت و نماز داشته باشند.


گفتنس است در پایان مراسم و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس از خانواده شهیدان محمد رضا یحیی پور، هادی و گداعلی صادقی شهیدان شاخص دو دبیرستان با اهدا لوح تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :