0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۳:۰۹:۵۴
کد مطلب:  1701323
استاندار خوزستان در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰:
مسیر پیشرفت کشور از تعلیم و تربیت می گذرد/جامعه مدیون تلاش های معلمان است

استاندار خوزستان با تاکید بر نقش تعلیم و تربیت در تحقق توسعه همه جانبه در جامعه؛ خاطرنشان کرد: تحقق توسعه فرهنگی تنها با حضور معلمان محقق می شود و همه جامعه وامدار و مدیون از قشر عزیز هستند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ صادق خلیلیان امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیان کرد: آینده ایران اسلامی متعلق به دانش آموزان است و مسیر توسعه کشور و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی تنها با حضور فعال این آینده سازان محقق می شود و البته بدون وجود معلمان تحولی پیمایش این مسیر امکان پذیر نخواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آغاز ماه مهر همانند فصل بهار برای تعلیم و تربیت است گفت: تعلیم و تربیت زیربنای توسعه هر کشور است.در توسعه همه جانبه مواردی چون توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باهم در یک راستا است و زیر بنای توسعه کشور فرهنگ است.

استاندار خوزستان در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس هر ساله با گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیوند خورده است گفت: در دفاع مقدس دانش آموزان و معلم ها همپای سایر اقشار جامعه برای دفاع از دین و میهن اسلامی به پا خواستند.

وی با بیان اینکه در همین مدارس اهواز دوران آموزشی خود را سپری کرده ام اظهار داشت:هیچگاه در دوران دانش آموزی فکر نمی کردم روزی به عنوان استاندار برای آغاز سال تحصیلی حضور یابم. در مدارس افراد موفق برای کشور رشد می کنند و باید قدر این کلاس ها را دانست.

خلیلیان با اشاره به نقش معلم ها در آینده کشور افزود: همه ما مدیون معلم ها هستیم و دانش آموزان باید متوجه باشند که آینده این کشور متعلق به آن ها است و مسیر توسعه این کشور با حضور آن ها طی می شود لذا باید با جدیت درس بخوانند تا موفق شوند.

به اشتراک بگذارید :