27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۵۴:۴۱
کد مطلب:  1701247
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
آغاز سال تحصیلی در ۳۵۰ مدرسه استان سمنان به صورت حضوری

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۳۵۰ مدرسه استان برای ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز که عمدتاً در مناطق روستایی و عشایری است، تعلیم به صورت حضوری آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از خبرگزاری مهر؛ محمد دستورانی  صبح امروز در مراسم آغازین روز سال تحصیلی جدید در استان سمنان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسئولان به میزبانی دبیرستان دخترانه شاهد سمنان با بیان اینکه امروز با همکاری همگان، یک سوم مدارس ما به صورت حضوری در مدار تعلیم و تربیت قرار گرفتند، ابراز کرد: در ۳۵۰مدرسه، ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز که عمدتاً در مناطق روستایی و عشایری است، تعلیم به صورت حضوری در مدار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در نیمه دوم مهرماه، مدارس با جمعیت ۱۵۰ نفر و به صورت گروه‌بندی و با رعایت پروتکل‌ها به مدار تعلیم حضوری اضافه می‌شوند، افزود: در پایان آبان‌ماه و با توجه به سرعت واکسیناسیون، در مدارس پرجمعیت به صورت حضوری و گروه بندی، فرایند آمورش و تعلیم انجام می‌شود.

اینترنت شاد رایگان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد که به روز آوری، محتوا در آن بارگذاری و همچنین قابلیت‌های جدید نیز به آن اضافه شده است و بسته‌های آموزشی، در کنار روش حضوری آموزش در حال فعالیت خواهد بود، تاکید داشت: اینترنت شبکه شاد برای همگان رایگان خواهد بود.

دستورانی همچنین گفت: نقطه آغاز تعلیم و تربیت خانه و خانواده و نقطه تکامل این فرایند مدرسه است و هیچ مکانی همچون مدرسه در اجتماعی شدن تغییر رفتار و یادگیری دانش آموزان مؤثر نیست و هیچ پرده نمایشی چون معلم نمی‌تواند ایفای نقش کند.

وی با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت به خصوص در کانال مدرسه و سپس جامعه، ابراز داشت: تداوم این فرایند اجتماعی در جامعه و بستر نهادهای اجتماعی است و به گونه‌ای همه آحاد جامعه باید در امر تعلیم و تربیت همکاری داشته باشند.

فارس آیین بازگشایی مدارس را این گونه پوشش داد: « اینترنت شبکه «شاد» رایگان است/ آخرین شرایط بازگشایی مدارس»

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان صبح امروز در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در دبیرستان دخترانه شاهد سمنان (دوره اول) اظهار کرد: به همه مجاهدان آموزش و پرورش که در یک سال و نیم گذشته با روحیه جهادی و اخلاص تلاش کردند تا چراغ تعلیم و تربیت در استان خاموش نشود، ادای احترام دارم.

او همچنین به سخت‌کوشان و سفیدپوشان کادر درمان نیز که یاریگر آموزش و پرورش استان سمنان در این مسیر بودند، ادای احترام کرد و گفت:‌ نقطه آغاز تعلیم و تربیت، خانه و خانواده و نقطه تکامل این فرایند مدرسه است.

دستورانی گفت: هیچ مکانی همچون مدرسه در اجتماعی شدن تغییر رفتار و یادگیری دانش‌آموزان مؤثر نیست و هیچ پرده نمایشی چون معلم نمی‌تواند ایفای نقش کند.

او بیان کرد: تداوم این فرایند اجتماعی در جامعه و بستر نهادهای اجتماعی است و به‌گونه‌ای همه آحاد جامعه باید در امر تعلیم و تربیت همکاری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان اضافه کرد: امروز با همکاری همه متصدیان امر، یک‌سوم مدارس ما به‌صورت حضوری در مدار تعلیم و تربیت قرار گرفتند.

دستورانی بیان کرد: در ۳۵۰ مدرسه، ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز که عمدتاً در مناطق روستایی و عشایری قرار دارد، تعلیم به‌صورت حضوری در مدار قرار گرفته است.

او تصریح کرد: در نیمه دوم مهرماه، مدارس با جمعیت ۱۵۰ نفر و به‌صورت گروه‌بندی و با رعایت پروتکل‌ها به مدار تعلیم حضوری اضافه می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در پایان آبان ماه و با توجه به‌سرعت واکسیناسیون، در مدارس پرجمعیت به‌صورت حضوری و گروه‌بندی، فرایند آموزش و تعلیم انجام می‌شود.

دستورانی افزود: مدرسه تلویزیونی فعال است؛ شبکه شاد هم به‌روزآوری و محتوا در آن بارگذاری و قابلیت‌های جدید به آن اضافه شده است و بسته‌های آموزشی، در کنار روش حضوری آموزش در حال فعالیت خواهد بود. اینترنت شبکه شاد برای همگان رایگان است.

ایرنا در این خصوص گزارش داد: «سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان سمنانی با نواختن زنگ مهر آغاز شد».

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: سال تحصیلی جدید مدارس استان سمنان روز شنبه با حضور مسئولان این استان در دبیرستان دخترانه شاهد سمنان با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان برگزار شد گفت: خانواده نقطه آغاز و مدرسه محل تکامل تعلیم و تربیت است که این امر مهم بدون توجه به نقش اساسی جامعه امکان پذیر نیست و همه سازمان ها ،نهاد ها و آحاد جامعه باید در امر تعلیم و تربیت اهتمام داشته باشند.

محمد دستورانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا ادامه داد: دانش آموزان و معلمان  ۱۹ ماه تعلیم و تربیت به صورت برخط و مجازی را پشت سر گذاشتند و در سال تحصیلی جاری، ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۳۵۰ مدرسه استان سمنان از امروز به صورت حضوری در مدارس کم جمعیت و مناطق روستایی سال تحصیلی را آغاز می کنند.

وی عنوان کرد: از نیمه مهرماه مدارس با جمعیت متوسط و با تکمیل واکسیناسیون از آغاز آذر ماه مدارس پر جمعیت به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: شبکه شاد با قابلیت های جدید همراه با اینترنت رایگان برای تمامی دانش آموزان، مدرسه تلویزیونی  و بسته های خودآموز آموزشی از دیگر امکانات در دسترس برای تحصیل دانش آموزان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان نیز در این آیین بیان کرد: هیچ آیین و دینی به اندازه اسلام بر اهمیت علم و دانش تاکید نکرده است.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: رشادت های شهیدان و جانبازان در هشت سال جنگ تحمیلی امنیت  امروز و فرصت تحصیل در آرامش را فراهم کرده است و یاد شهیدان به خصوص شهیدان فرهنگی کشور را گرامی می داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز با اشاره به امکان تحصیل دانش آموزان به صورت حضوری تصریح کرد: با رشادت های کادر درمان در همه گیری بیماری کووید۱۹ و همت معلمان در آموزش های برخط، امروز فرصت ادامه مسیر به صورت حضوری فراهم شده است که خانواده ها نباید در برابر حضور دانش آموزان در مدارس گلایه کنند زیرا تمامی تمهیدات  بهداشتی و واکسیناسیون سراسری صورت گرفته است.

حبیب الله خجسته پور ادامه داد: همزمانی اربعین حسینی، هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی فرصتی برای یادآوری از مکتب امام حسین(ع) و خودگذشتگی های رزمندگان  و تربیت نسلی انقلابی است.

وی  وحدت کلمه را اصلی ترین رمز مقابله با جنگ فرهنگی برشمرد و افزود: وحدت کلمه در دوران دفاع مقدس سبب پیروزی کشور در برابر دشمنان شد و  باید بار دیگر با وحدت کلمه در جامعه در برابر  جنگ فرهنگی ایستادگی کنیم.

در پایان این آیین چند تن از جانبازان دوران دفاع مقدس تقدیر شدند. یکصد و بیست چهار شهید معلم و ۶۲۲  دانش آموز شهید از شهدای فرهنگی استان سمنان در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی هستند.

 

 

به اشتراک بگذارید :