2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۳۲:۴۸
کد مطلب:  1701163
زنگ اغاز سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس فارس نواخته شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از 913 هزار دانش اموز فارسی از امروز سال تحصیلی را در مدارس این استان آغاز خواهند کرد که با یک رشد 5 درصدی در پوشش تحصیلی دانش آموزان، عملکرد خوبی در این زمینه ثبت شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین استانی نواختن زنگ سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس فارس که به صورت همزمان با سراسر کشور در مدرسه شاهد 16 شیراز و با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و مسوولین استانی برگزار شد گفت: در پایه اول ابتدایی نزدیک به 100 درصد ثبت نام ها انجام شده است و این نشان از اعتماد اولیا به آموزش و پرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش ها را به صورت مجازی، حضوری، تلویزیونی و درسنامه ای آغاز خواهیم کرد و این آموزش ها همه دانش آموزان استان را در برمی گیرد.
اسماعیلی گفت: با سیاستگذاری های انجام شده به صورت تدریجی، آرام و اقتضایی آموزش ها را حضوری خواهیم کرد.


وی افزود: اولویت آموزشهای حضوری در مناطق روستایی و عشایری می باشد و مدارس عشایری با تعداد دانش آموز ۱۵ نفر و کمتر از آن در هر کلاس میتوانند آموزش ها را از اول مهر  با تصمیم شورای مدرسه حضوری آغاز کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به بخشی از دستاوردهای آموزش و پرورش فارس در سال گذشته گفت: خوشبختانه در جشنواره کشوری معلمان هنرمند 32 معلم فارسی حایز مقام کشوری شدندکه یکی از آنها پدیده این مسابقات شد.
اسماعیلی افزود :در بخش پژوهشی نماز معلمان فارسی 3 مقام اول و 2 مقام دوم را کسب کردند و در الگوهای برتر تدریس 4 مقام اولی کشور سهم معلمان فارس بود.
وی گفت: در مسابقات نماز، نهج البلاغه و انشای نماز دانش آموزان فارسی بسیار خوش درخشیدند و در جشنواره علمدار و گفتوگوی دختر نیز دانش اموزان فارسی بر قله کشور ایستادند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: هر مسابقه ای که سال گذشته در کشور برگزار شد، دانش آموزان فارس حائز رتبه های برتر شدند و کسب  ٣٢ مدال در المپیادهای علمی کشور سال گذشته توسط دانش آموزان استان یک کورد در سالیان اخیر بوده است.


رییس آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز گفت: آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز امسال میزبان 64 هزار دانش آموز در 330 مدرسه خواهد بود.
احمدرضا حسن شاعلی گفت: تمهیدات لازم در مدارس این ناحیه برای آغاز سال تحصیلی انجام شده است و اولیا محترم نگران فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان خود نبانشد.

به اشتراک بگذارید :