24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۱۲:۰۱:۰۰
کد مطلب:  0FXft4To
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
راه یابی 11 پروژه علمی دانش آموزان ابتدایی فارس به جشنواره کشوری جابربن حیان

معاون آموزش ابتدایی فارس گفت:یازده پروژه علمی دانش‌آموزان ابتدایی فارس، به جشنواره کشوری جابربن حیان راه پيدا كرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، علی عسکر جمشیدی  با اعلام این خبر گفت: در نمایشگاه ششمین جشنواره کشوری جابربن حیان، آثار  علمی دانش آموزان ابتدایی دخترو پسر فارس، در بخش‌های نرم افزارها، وسایل کمک آموزشی و توانبخشی و تالیف به نمایش و داوری  گذاشته خواهد شد.

وی گفت: در استان فارس در مرحله آموزشگاه ،بیش از  146 هزار پروژه از  ۸۰۱۱۴ دانش آموز به این جشنواره ارائه شد که از این تعداد ۶۱۶۵۱پروژه با شرکت ۲۶۷۰۵دانش آموز به مرحله منطقه ای راه یافتند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس افزود: برای مرحله استانی نیز ۴۷۰پروژه از  ۸۶۶دانش آموز سراسر استان انتخاب شدند که از این تعداد 11 اثر به عنوان آثار منتخب به مرحله کشوری  راه پیدا کرده اند.

وي  با بیان اینکه که "نمایشگاه کشوری جابربن حیان از 23 تا 25 مرداد در تهران برگزار خواهد شد" افزود : از استان فارس دانش آموزان ،نگین ابوالاحراری با پروژه عصای جادویی- امیرمحمد شیبانی با پروژه آموزشگر "خاموش،محور اعداد"- علی دیده‌جهان با پروژه "راحت گستر"( صندلی تاشو)- سوگند رنجبر با پروژه" صندلی کارا"-محمدحسن لیاقت با پروژه نرم افزار "بره ناقلا در در دنیای ریاضی" در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

آیدا یعقوبی با پروژه "دستگاه لامپ بازو بسته کن "- آرین روان‌روی با پروژه" نرم افزار آسان ریاضی"-کیمیا علی‌رضایی با پروژه" آسانسور لباس"-زهرا میرشکاری با پروژه" گل نور” - آیدا شمشیری با پروژه "تخته پاک کن جادویی" و باران حسن پور با پروژه "طبقه بندی لانه حشرات"  تحت  عنوان معماران چیره دست  طبیعت ، دیگر دانش آموزان راه یافته به بخش علمی نمایشگاه کشوری جابر هستند که جمشیدی از آنها یاد کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: پانيا فولادفر نيز به‌عنوان دانش‌آموز مولف باعنوان كتاب "موهاي فراري" ،  در دومین نمایشگاه جشنواره دانش‌آموز مولف ، که در قالب جشنواره جابر برپا خواهد شد ،حضور خواهد داشت.

وی ضمن قدر دانی از زحمات داوران مرحله استانی که در چند ماه ،فرایند امرداوری را انجام داده اند  گفت:  خانم هافاطمه بردبار،سهیلا احمدی،زهرا زارع،طاهره مهدیار،مریم خوش کام ،زهرا اسفندیاری،خاتون قائدی،فرح چراغی پور،فاطمه اسدی و آقایان احمد مهاجری،سید کمال صدری،علی اصغر ناصری،مسعود کدخدایی و غلامعلی حیدری در امر داوری با دبیرخانه این جشنواره در استان همکاری داشته اند.

به اشتراک بگذارید :