18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۲۸:۳۶
کد مطلب:  1701119
معاون وزیر آموزش و پرورش
۱۵ میلیون دانش آموز کشور سال تحصیلی ۱۴۰۰ را آغاز کردند

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۵ میلیون دانش آموز در مدارس دولتی و غیر دولتی کشور که در سامانه این وزاتخانه ثبت نام کرده‌اند، سال تحصیلی ۱۴۰۰ را آغاز کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ "شهریار فولادوند" روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس در استان مرکزی افزود: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر معادل ۱۲ درصد دانش آموزان در مدارس غیر دولتی و بقیه در مدارس دولتی سال تحصیلی جدید را در کشور آغاز کردند.

وی، پوشش تحصیلی و ارایه خدمات آموزشی و تربیتی به تمامی دانش آموزان در سراسر کشور را از برنامه‌های اولویت دار وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: کلاس‌ها به صورت حضوری یا غیر حضوری درسال تحصیلی جدید بسته به شیوع ویروس کرونا، اقتضائات مناطق و با اختیار استان‌ها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برگزاری حضوری کلاس‌ها در کشور از دیگر برنامه‌های اولویت دار این وزارتخانه بوده و این بازگشایی به صورت تدریجی و آرام با آماده سازی بسترهای لازم و تصمیم استان‌ها و شوراهای مدارس تا پایان مهرماه انجام می‌شود.

فولادوند گفت: کلاس‌هایی که دارای جمعیت دانش آموزی کمتر از ۱۵ نفر هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از امروز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

آئین نمادین بازگشایی مدارس در استان مرکزی با حضور مسئولین در دبیرستان دخترانه فدک ناحیه 2 اراک برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :