2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۰۴:۴۴
کد مطلب:  1701029
استاندار فارس در آیین استانی نواختن زنگ سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس فارس خبر داد:
پی گیر افزایش سرعت واکسیناسیون برای امکان برگزاری آموزش ها به صورت حضوری هستیم

استاندار فارس گفت:به دنبال این هستیم تا با افزایش روند واکسیناسیون و تقویت ایمنی جامعه در مقابل کرونا، زمینه را برای ارائه آموزش حضوری به دانش آموزان و بهره مندی آنها از نعمت حضور معلم فراهم کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عنایت‌الله رحیمی، در آیین استانی نواختن زنگ سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس فارس که همزمان با سراسر کشور در دبیرستان شاهد ۱۶ شیراز برگزار شد افزود: از ابتدای شیوع کرونا در استان کوشش بسیار شد تا زمینه ارائه آموزش در فضای مجازی و همچنین برنامه شاد در استان تقویت شود و  پهنای باند وسیع تری از فضای مجازی به این امر اختصاص داده شد که مجموعه این اقدامات سبب شد که در نقاط مختلف استان افزون بر ۹۷ درصد مدارس تحت پوشش شبکه شاد قرار گیرند.


استاندار فارس با بیان اینکه جامعه‌پذیری، قانون‌گرایی، خداباوری، اخلاق، نظم‌پذیری، انسجام و یگانگی اجتماعی از جمله کارکرد‌های آموزش و پرورش است گفت: عامل انسانی در توسعه هر کشوری نقش اساسی دارد و کشور‌های توسعه یافته و پیشرفته که رفاه و آسایش برای مردم به ارمغان آوردند روی آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کردند چراکه این امر یک دیدگاه هزینه‌ای نیست بلکه سرمایه‌ای است.
رحیمی اظهار داشت: نقش آموزش و پرورش یک نقش بسیار اساسی در بالندگی و پیشرفت کشور است و نقشی است که می‌تواند انسان‌هایی خداباور، خلاق، پیشرو، اخلاق‌مدار، قانونگرا و جامعه پذیر را برای کشور تربیت کند کما اینکه شهدای ما در همین مدارس و در مکتب امام حسین (ع) به رهبری امام راحل آموزش دیدند و در آن زمان توانستند برای کشور و ملت بزرگ ایران افتخارآفرینی کنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم دانش آموزان ما نیز با دریافت آموزش در زمینه اخلاق، ایثار و حق طلبی بتوانند سربازان خوبی برای کشور در راه حفظ کیان کشور باشند.
استاندار فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش می‌تواند بزرگترین خدمت را به توسعه کشور کند، افزود: آموزش و پرورش موثرترین نهاد برای حل چالش‌های آینده کشور حساب می‌شود بنابراین می‌بایست گوش شنوایی برای فرهنگیان داشته باشیم و مطالبات آنان با مقدورات کشور مطابقت دهند و همخوان کنند.


همزمان با آغاز مهرماه افزون بر ۹۰۰ هزار دانش آموز در فارس سال تحصیلی جدید را در مقاطع مختلف آغاز می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :