2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۵۷:۵۶
کد مطلب:  1700971
رییس مجمع نمایندگان فارس در آیین استانی نواختن زنگ سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس فارس تاکید کرد:
آموزش در دوران کرونا باعث توجه به توسعه زیر ساختهای آموزشی شد

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوع همه‌گیری کروناویروس نشان داد که نیازمند ایجاد و توسعه زیرساخت‌های آموزشی برای شرایط بحرانی در آموزش و پرورش هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علیرضا پاک فطرت در آیین استانی نواختن زنگ سال تحصیلی 1401-1400 در مدارس فارس که همزمان با سراسر کشور  در دبیرستان شاهد ۱۶ شیراز برگزار شد با بیان اینکه در دوران شیوع کرونا علی‌رغم اینکه زیرساخت‌های نظام آموزشی به میزان کافی در دسترس نبود اما آموزش‌ها ادامه یافت و کلاس‌ها در شبکه‌های اجتماعی مدیریت شد، گفت: تجربه به ما نشان داد که آموزش و پرورش در بحران‌ها نیاز به زیرساخت‌های بیشتری دارد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت:  با بیان اینکه هیچ لذتی را نمی‌توان جایگزین آغاز سال تحصیلی و اول مهر کرد، افزود: معتقدم که دانش آموز باید حضوری در کلاس آموزش‌ها را فرا بگیرد، چرا که روح دانش آموز بلند می‌شود و دیدار چهره به چهره معلم و دانش آموز جرات و شهامت به دانش آموز می‌دهد، ضمن اینکه معلمان هم انرژی مضاعفی پیدا می‌کنند.


رییس مجمع نمایندگان فارس گفت: کلاس‌های حضوری به دانش آموزان درس زندگی می‌آموزد و کار معلم تنها ارائه مطالب تئوری به دانش آموزان نیست بلکه معلم باید درس زندگی به دانش آموز بیاموزد و این حلقه مفقوده‌ای است که در بعضی از مدارس شمال شهر نسبت به آن غفلت شده است.
پاک فطرت با بیان اینکه هر کشوری به هر میزانی که در نظام آموزشی سرمایه گذاری کند، آن کشور موفق تر است، گفت: آموزش و پرورش از اهمیت خاصی برای آموزش و پرورش برخوردار است و به همین دلیل در انتخاب وزیر یک حساسیت زیرکانه‌ای انجام می‌دهد و تنها وزیری بود که دقت شد تا کسی انتخاب شود تا آموزش و پرورش را ارتقا و معلم را به جایگاه اصلی خود بازگرداند.
وی همچنین با بیان اینکه هم اکنون حدود ١٤ میلیون دانش آموز و حدود یک میلیون فرهنگی داریم، یعنی به ازای هر ١٤ دانش آموز یک نفر معلم یا کارمند وجود دارد، عنوان کرد: استفاده بهینه از  ظرفیت معلمان و دانش اموزان و پرداخت حق و حقوق آنان باید مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :