18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۱۸:۱۳
کد مطلب:  1700829
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در آیین آغاز سال تحصیلی جدید اعلام کرد:
توجه به سلامت و ایمنی دانش آموزان، ضمن برخورداری از تعلیم و تربیت با کیفیت

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا، گفت: در اولویت بودن حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها در فرایند بازگشایی حضوری مدارس، توجه به سلامت و ایمنی دانش آموزان و برخورداری از تعلیم و تربیت با کیفیت از اصول حاکم بر روند فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید است.

حسنعلی اصغری با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه ما پرورش همه‌جانبه دانش‌آموزان در تمام ساحت‌های تربیتی است، افزود: با اجرای سند تحول بنیادین در ۶ ساحت تربیتی زمینه تربیت متوازن برای تمام دانش آموزان فراهم شده چون تنها سند حاکم در آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است.

وی اظهار داشت: در سال جاری نیز در جهت تربیت دانش آموزان در ساحت ششگانه تلاش می‌کنیم و در کنار پرداختن به ساحت علم و فناوری، خود را مکلف می‌دانیم که دانش آموزان را در ساحت‌های سیاسی، اعتقادی، زیستی و فناوری، هنری و زیباشناختی و اقتصادی تربیت کنیم.

اصغری با بیان اینکه برای دست یافتن به چشم‌انداز آموزش و پرورش نیازمند معلمانی هستیم که به روش های جدید تعلیم و تربیت آگاه باشند، افزود: ما نواندیشی را ضرورت جدی می‌دانیم تا بتوانیم به عنوان سازمان یادگیرنده تاثیر بگذاریم و بقیه سازمان‌ها نیز از ما تاسی کنند.

وی با بیان اینکه حل مسائل جدید نیاز به رویکردهای تازه دارد، افزود: یکی از مشکلات جامعه ما در حال حاضر این است که می‌خواهیم با روش قدیم مسائل جدید را مدیریت کنیم که این امر امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: شیوه ما امسال برای آموزش، رویکرد ترکیبی است که شامل فضای مجازی و روش حضوری می باشد و در رابطه با بازگشایی مدارس رویکرد تدریجی داریم.

اصغری تصریح کرد: از امروز ۶۰۰ مدرسه در استان به صورت حضوری، آموزش های خود را آغاز خواهند کرد و بازگشایی مابقی مدارس نیز به صورت تدریجی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بعد از واکسینه شدن دانش آموزان خواهد بود.

این مسوول با اشاره به ارتقای شاخص های آموزش و پرورش استان از رتبه ۲۱ به ۱۰ کشوری، تصریح کرد: طبق ارزیابی های وزارت آموزش و پرورش، در حال حاضر جزو ۱۰ استان برتر کشور هستیم و در برخی موقعیت ها رتبه های اول تا ششم را کسب کرده ایم.

اصغری با اشاره به هفته دفاع مقدس، یادآور شد: این هفته،  فرصت مناسبی است تا با تفکر، تعمق و اندیشه، یادی از جانفشانی ها و ایثارگری های دلاور مردانی کنیم که در روزهای دفاع مقدس با بهره گیری از خلوص نیت، ایمان، جوانمردی و پایمردی به عنوان پرچمداران نظام مقدس جمهوری اسلامی،  گوشه ای از صلابت و اقتدار کشور را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس، روایتی از دوران طلایی و پر افتخار ملتی است که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود کرد و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.

استان قزوین دارای ۲۵۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

به اشتراک بگذارید :